Штрафи за домашнє насилля пропонують збільшити у 100 разів

29 июля 2020, 15:00
 

Штраф як ефективна протидія з домашнім насиллям. Принаймні так вважають нардепи. Тому й пропонують збільшити грошове покарання для кривдників.

Штрафи за домашнє насилля пропонують збільшити. Законопроект із такою ініціативою вже зареєстрували в Верховній раді. І в разі його ухвалення, існуюче грошове покарання, а це 170 - 340 гривень, збільшать у 100 разів, тобто від 17 тисяч до 34 тисяч гривень. Самі ж штрафи накладатимуть за наступні правопорушення.
 
За вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров’ю потерпілого.
 
А за повторне правопорушення протягом року, нардепи пропонують накладати штрафи від 34 до 68 тисяч гривень. І на думку одного з авторів законопроекту, покарання для протидії домашнього насилля може виявитися неефективним засобом, якщо всі ланки, судова чи то правоохоронна, не діятимуть спільно.  
 
Катерина Власюк юрист 
 
Збільшити розмір штрафів пропонується для того, щоб людини перед тим як вчиняти домашнє насилля, дуже добре подумали. Наразі складається ситуація, що кривдник й надалі продовжуватиме знущатись над сім'єю, бо знатиме, що поліція приїде невчасно, складений протокол або складуть із затримкою строків або взагалі його не буде і насильник не понесе покарання. Тому, окрім збільшення штрафів, потрібно ще проводити профілактичну роботу і звертати увагу відповідних підрозділів на те, що справи з домашнього насилля не мають йти в останній так би мовити черзі.
 
І ще юристка вважає, що рішення суду щодо домашнього насилля необхідно виносити за скороченим режимом. Проте в законопроекті такі заходи не прописані, там йдеться лише про збільшення розміру штрафу.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу