Плюсова статистика торгівлі не відображає реальної ситуації – експерти

29 июля 2020, 13:54
 

Торгівля під час кризи. Найбільший попит, звично, є і буде на їжу, хоча українці стали купувати дешевші аналоги, а от інші товари і зовсім стали дещо не затребувана. Детальніше про ситуацію на ринку торгівлі розкажуть наші кореспонденти.

Коронакриза вдарила по всім сферам життєдіяльності України. А от торгівля, за даними Держстату, постраждала не серйозно. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року, обіг роздрібної торгівлі збільшився на три відсотки. Оптовий товарообіг склав дев’яносто двевять з половиною відсотка від минулого показника. Однак у експертів своя думка щодо такої ситуації.
 
висновок експертів
 
Торгівля дійсно зросла на 3%, але рік тому був зріст 10%. Звичайно, скорочення по продуктах харчування не сталося. А виробництво, наприклад, м'яса і олії навіть зросло. Тому що в карантин люди все одно їдять. А ось продажі одягу впали. Тому що покупку одягу люди відкладають на потім. Те ж саме стосується виробництва меблів, будівельних матеріалів тощо. Тому що у людей закінчилися гроші.
 
Деякі галузеві фахівці бачать песимістичний вектор розвитку подій, зазначають, в перспективі торгівля може показати і негативний результат.
 
висновок експертів
 
В цілому ситуація досить складна, якщо не сказати, зовсім погана. Падіння виробництва на 8,3%, падіння сільського господарства на 20%, падіння транспорту дуже істотне, будівництва тощо. Тобто за всіма показниками, крім торгівлі, сталося падіння. За торгівлею ми не бачимо падіння, хоча спостерігаємо скорочення приросту. Це пояснюється тим, що значну частку витрат українців складають продукти харчування. І тут значного скорочення бути не може. Але може змінюватися структура споживання. Замість дорожчих, якісніших товарів люди можуть почати споживати дешевші і менш якісні. Але в статистиці ми цього не побачимо. Крім того, відбулося падіння цін на паливо, на комунальні послуги, і за рахунок скорочення цих витрат люди змогли більше витрачати на продукти харчування. Але у нас зараз йде падіння доходів, йде скорочення переказів від заробітчан, які становлять значну частку в споживанні. Тому в подальшому, швидше за все, ми побачимо і скорочення обсягів торгівлі.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу