Скільки отримують сьогодні пенсіонери в Україні?

14 июля 2020, 12:36
 

Кількість українських пенсіонерів стрімко зростає, повідомляють у Пенсійному фонді України, і відрахувань з податків вже не достатньо для забезпечення тих, хто виходить на заслужений відпочинок. Тому Уряд реформує нинішню систему - це і підвищення пенсійного віку, і накопичувальна пенсія, і впровадження нових нормативів і положень.

Пенсійний фонд України
 
Станом на 1 липня 2020 року  за даними Пенсійного фонду, середній розмір пенсій в Україні становить 3170 грн.
 
62% пенсіонерів отримують менш ніж 3 тисячі грн. в місяць. 
 
Пенсію 10 тисяч грн. і вище отримують лише 2,9 % пенсіонерів.
 
Пенсію від 2 до 3 тисяч грн. отримують 45,9 % пенсіонерів.
 
Пенсію від 5 до 10 тис. грн.. отримують 7,9 % пенсіонерів.
 
Виплати до 1400 грн. – 0,3 %  і виплати до 1500 грн. – 0,1% пенсіонерів.
 
Щодо пенсіонерів Харківщини, то у Головному управлінні Пенсійного фонду України у Харківській області повідомили, що  загальна кількість пенсіонерів в Харківській області  - 782 тисячі людей.
 
Віктор Ачкасов начальник ГУ ПФУ в Харківській області
 
В тому числі отримують трудові пенсії – 739, пенсіонери силових структур – 42,8 тис осіб. Середній розмір пенсій по Україні 3 тисячі 170 грн,і середній розмір виплати  по Харківській області на 01.07.2020р. – 1455 грн. Темп зростання середнього розміру пенсії  по області в порівнянні з  1 липня 2019 р – 113, 3%. Отримано пенсій внутрішньо переміщеними особами у червні – 50, 7 тис.  людей, їм виплачено фактично 288 млнів. Ще одне питання, на якому хотів зупинитись – це борги до Пенсійного фонду. Пенсійний фонд нікому не заборгував ні одної копійки! А Пенсійному фонду від підприємств є борги:по страховим внескам – це 35,5 млн грн, по пільговим пенсіям – 151 млн грн.
 
Навіть при такій статистиці боржників перед Пенсійним фондом, всі пенсіонери отримують виплати вчасно. Кожного місяця Фонд проводить перерахунки різним категоріям.  І протягом останнього півріччя було декілька суттєвих  перерахувань, які дозволили підвищити середній розмір пенсії, говорить спеціаліст Харківського управління.  
 
Тетяна Піпченко заступник начальника головного управління 
 
В цьому році проведено перерахунки майже 20 000 працюючим пенсіонерам Харківщини, і середній розмір підвищення по області склав 183 грн. Тобто це суттєво для працюючих пенсіонерів.
 
Тетяна Піпченко акцентувала, що всі дії проводяться автоматично, звертатись до пенсійного фонду не треба. Дані беруться з державного реєстру застрахованих осіб. В тому числі були проведені значні перерахунки пенсіонерам, чий вік сягнув 80 років. У Харківській області таких людей 107 тисяч. Їх пенсії були збільшені в середньому на 500 грн, зазначили у Фонді. З 1 травня змінилась пенсія  і  в зв’язку з індексацією заробітної плати
 
Тетяна Піпченко заступник начальника головного управління 
 
Перерахунки проводились всім без винятку пенсіонерам, незалежно від розміру пенсій, але в залежності від  заробітної плати. Тобто з/п середню по Україні було збільшено на коефіцієнт – 1,11 і вона складала 4880 грн. Підвищення було проведено всім, хто мав право, за винятком громадян, які отримують пенсію за спеціальними законами 
 
Таким чином Індексація заробітної  посприяла збільшенню в середньому на 270 грн. виплат 685 тисячам з 782 тисяч загальної кількості пенсіонерів Харківщини. В свою чергу і зростання прожиткового мінімуму додало до суми пенсій, підвищень та надбавок приблизно 22 гривні. 
 
Тетяна Піпченко заступник начальника головного управління 
 
Прожитковий мінімум – 1712 грн. Це значить, що такою буде і мінімальна пенсія. І максимальну пенсію для всіх пенсіонерів встановлено в розмірі 10 прожиткових мінімумів.  
 
Спеціалісти Пенсійного фонду наголошують, що розрахунки проводяться в автоматичному режимі всім, незалежно від місця проживання і знаходження у даний час, в тому числі і внутрішньо переміщеним особам - за тими ж правилами, що і людям, які постійно мешкають на території Харківської області.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу