1 серпня українцям піднімуть плату за електроенергію аби розрахуватись з виробниками "зеленої енергетики"

14 июля 2020, 11:23
 

З першого серпня українцям піднімуть тариф на електроенергю. У НКРЕКП пояснюють - таке рішення вимушене. Головна мета уряду сплатити борги що накопичилися перед виробниками зеленої енергетики. Скільки доведеться заплатити за це громадянам?

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг з 1 серпня цього року затвердила підняття тарифу енергетичної компанії Укренерго. Передбачене зростання цін - 55% від чинного тарифу. У регуляторі пояснюють: відповідне рішення ухвалили, щоб компанія могла отримати гроші на погашення заборгованості перед виробниками "зеленої енергетики". 
 
З 01.08.2020 тариф на послуги з передачі електричної енергії становитиме 240 гривень 23 копійки за мегават на годину; тариф на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління становитиме 24 гривні 75 копійок за мегават на годину (без урахування податку на додану вартість). НКРЕКП усвідомлює, що такий рівень тарифу на послуги з передачі електричної енергії є обтяжливим для споживачів електроенергії та може негативно відобразитись на конкурентоспроможності української промисловості, проте вимушена прийняти зазначене рішення відповідно до вимог законодавства України для забезпечення цілісної, збалансованої роботи державних підприємств та якнайшвидшого врегулювання проблемних питань в електроенергетичній сфері. 
 
При цьому у проекті рішення до засідання НКРЕКП передбачалось зростання тарифу в два рази - до 327 гривень за мегават на годину, а початковою пропозицію Укренерго будо довести тариф взагалі до 600 гривень за мегават на годину. Втім, можливість знизити тариф з'явилася завдяки планам Укренерго взяти кредитні кошти у міжнародних фінансових організацій. Це, зазначають на підприємстві,  дозволить знизити одномоментне навантаження на споживачів і паралельно розрахуватися з боргами відповідно до підписаного меморандуму між урядом України та виробниками зеленої електроенергії. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу