Ситуація з COVID-19 контрольована, але подовження адаптивного карантину не виключають

14 июля 2020, 14:17
 

COVID-19 на межі контрольованої ситуації. Але про перемоги над смертельно небезпечною хворобою говорити поки зарано, зазначають у профільному міністерстві. З'явились навіть повідомлення про те, що начебто карантинні обмеження хочуть ще подовжити.

Коронавирусна інфекція, поки в Україні фіксують певну стабілізацію з її поширення. Уже кілька діб поспіль майже однакова кількість, близько шістсот щодня, нових випадків COVID-19. За данними Мінохорони здоров'я спостерігається і зменшення кількості госпіталізацій за минулий тиждень. Але не всюди. У Львівській і Закарпатській областях як і раніше залишається найбільше виявлених інфікованих. Втім запевняють, ситуація знаходиться під контролем і щодообліку хворих, і щодо надання їм медичної допомоги. Так, заявили у МОЗ, найближчим часом будуть внесені зміни у протокол лікування коронавірусу, включені нові препарати і навпаки обмежено застосування інших. 
 
Ірина Садов'як заступниця міністра охорони здоров'я України
 
Те, що дуже всіх цікавило, я хочу сказати, що виключено "Гідроксихлорохін" з протоколу надання допомоги для  пацієнтів тяжкого перебігу COVID-19 та для дітей. Проте ми залишаємо можливість його застосування для пацієнтів середнього ступеню тяжкості, групи ризику.
 
Також на порядку денному фахівців і питання навчального процесу в школах. Поки готують інструкції для відкриття очного навчання, в тому числі і в дві зміни, аби уникнути великого скупчення дітей. Але разом з тим опрацьовують декілька сценарієв роботи навчальних закладів з 1-го вересня, в тому числі і дистанційного, бо перш за все, зазначають, потрібно утримати безпечну епідеміологічну ситуацію. 
 
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
 
В нас ще не було такої ситуації, яку ми зараз переживаємо щодо коронавірусної хвороби, в нас в Україні не було пандемій, не було пандемій і в світі. Тому ми повинні розробити з одного боку максимально комфортні правила, а з другого боку ці правила повинні забезпечувати безпеку життя і здоров"я як всіх громадян, так і в данному випадку дітей. 
 
А між тим у ЗМІ з'явилась інформація, що в уряді тривають дискусії щодо подовження адаптивного карантину ще на два тижні, до 14 серпня, тому як COVID-19 має саме такий термін інкубаційного періоду. Такого проекту постанови щоправда ще немає, але мовляв у цьому напрямку працюють. 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу