Збережемо екологію: металургійні відходи - в будівництво доріг

13 июля 2020, 14:35
 

Під час будівництва доріг будуть використовуватись відходи металургійних підприємств. Таке новаційне застосування шлаку піде на користь екології і дозволить зберегти ресурси. Вітчизняне металургійне підприємство, Національна асоціація дорожників України і Державний дорожній науково-дослідницький інститут імені Шульгіна підписали трьохсторонній меморандум про сприяння науково-технічному прогресу в автодорожньому будівництві.

Згідно з підписаним  меморандумом, передбачається використання відходів металургійного виробництва в дорожньому будівництві. Враховуючи вимоги будівельних норм, металургійні шлаки мужуть використовуватись при спорудженні насипів земляного полотна, в якості щебневих матеріалів фундаменту, заповнювачів у щебнево-піщаних і цементно-бетонних сумішах, пояснюють спеціалісти. Шлаки в таких цілях активно використовують найбільш технологічно розвинуті країни, і Україна може переймати цей досвід, говорить керівник вітчизняного металургійного підприємства.
 
Олександр Каленков  керівник металургійного підприємства
 
В Україні об’єм шлакових накопичень сягає 160 млн тон, і використання цих відходів при будівництві доріг, дозволить вирішити низку екологічних проблем. В цьому році заплановано використання 482 тис кубічних метрів шлаку. Найбільші об’єми планується задіяти на об’єктах «Великого будівництва».
 
Проект «Велике будівництво» стартував в Україні 2 березня 2020. Це спільна програма Президента і Уряду, реалізація якої відбудеться  за рахунок бюджетних коштів. Згідно з планом кожна область узгоджує з Міністерством розвитку громад і територій низку об’єктів, які необхідно побудувати чи відремонтувати протягом року. Окремі області повинні узгодити з «Укравтошляхом» список доріг, які планують побудувати в рамках дорожнього фонду. В пріоритеті – шляхи до шкіл та опорних лікарень. Під час Великого будівництва і планують запровадження новітніх технологій з використанням металургійних відходів. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу