Безробіття в Україні контрольоване, але робочі місця йдуть у «тінь»

8 июля 2020, 14:22
 

Баланс по безробіттю в Україні контрольований. З такою заявою виступив міністр економіки та сільського господарства Ігор Петрашко. Однак, за підрахунками Держстату ситуація в країні інша. Про розклад справ на вітчизняному ринку праці дізнавалися наші кореспонденти

Кількість безробітних в України перестала рости. Як зазначив прем’єр Денис Шмигаль, усе завдяки ряду програм стимулювання економіки для подолання наслідків пандемії Ковід. У тому числі, зазначив Шмигаль, новим інструментам отримання кредитів для малого і середнього бізнесу з часткової державною гарантією – створення нових робочих місць.
 
Денис Шмигаль прем'єр-міністр України
 
Завдяки реалізації проектів програми «Велике будівництво» станом на червень додатково створено більше 10 тисяч робочих місць в сфері дорожнього будівництва. Крім того, завдяки eрядовій програмі по частковому безробіттю вдалося зберегти 241 тисячу робочих місць серед працівників малого і середнього бізнесу. Варто відзначити і роботу Державної служби зайнятості, через яку за останні місяці вдалося працевлаштувати майже 160 тисяч громадян.
 
Ігор Петрашко міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
 
Не відбулося істотного стрибка кількості безробітних на 1-2 млн, чого ми боялися. Зараз кількість безробітних не росте вже третій тиждень поспіль, залишається в районі 517 тисяч осіб. Нові безробітні реєструються, але зростає і кількість тих, хто знайшов роботу.
 
Наразі, вважає міністр економіки України, ситуація з безробіттям контрольована. З початком карантину працевлаштувалося близько ста сімдесяти тисяч незайнятих. Однак, за підрахунками Державної статистики в Україні залишається близько півтора мільйона вільних рук. І ситауція з безробіттям змінюється тільки на папері. Поки уряд звітує про покращення, цифри кажуть про інше. 
 
Ігор Петрашко міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
 
У нас інша проблема з’явилась – падає показник сплати єдиного соціального внеску, тобто кадри частково йдуть у тінь.
 
Віктор Скаршевський експерт 
 
Внаслідок введення тотального карантину і масового повернення трудових мігрантів кількість безробітних, за моїми оцінками, збільшилася в 2 рази - на 1,5-2 мільйона осіб і досягло порядку 3-3,5 мільйонів осіб або 15-17% від працездатного населення.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу