Українцям нагадали правила подорожей під час пандемії

7 июля 2020, 15:45
 

Українці вже можуть здійснити подорожі до 23 країни. Але у Міністертсві закордонних справ нагадують: при плануванні мадрівок українцям потрібно використовувати офіційні джерела інформації, бо продаж квитків не означає, що українців впустять до іноземних держав.

Наразі українцям заборонений в'їзд до країн Європейського Союзу з туристичною метою. Відповідне рішення ухвалене Єврокоміссією та буде переглядатися кожні два тижні. Існує 8 категорій громадян, яким дозволено в'ізд до європейських країн попри встановлені заборони, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
 
Дмитро Кулеба міністр закордонних справ України
 
Перша категорія - це працівники медичних закладів, медичні дослідники та співробітники, спеціалісти з догляду за особами похилого віку та особи, яким необхідна термінова медична допомога. Друга група - це прикордонники. Третя група - це перевізники товарів та інші представники транспортних служб з урахуванням необхідності.
 
Також перетинати кордон з ЄС можуть дипломати, правоохоронці під час виконання обов'язків, особи, які прямують транзитом, та ті, хто прямує до держав Шенгену з метою навчання. 
 
Дмитро Кулеба міністр закордонних справ України
 
Я хочу ще раз наголосити, що ці встановлені у зв'язку з пандемією обмеження не мають жодного стосунку до функціонування безвізу, безвізового режиму між Україною та Європейським союзом, і жодним чином не мають на нього впливу. Тобто щойно пандемічні обмеження будуть зняті, безвіз знову працюватиме на повну потужність. 
 
У МЗС наголошують: наявність квитка не гарантує того, що вас пустять до країни призначення.
 
Дмитро Кулеба міністр закордонних справ України
 
Міністерство закордонних справ зі свого боку звернулося з листом до Міністерства інфраструктури та державної авіаційної служби України з рекомендаціями провести детельну роз'яснювальну роботу з авіакомпаніями, які здійснюють міжнародні пасажирські перевезення з України. Наша мета - це унеможливлення продажу квитків громадянам України до країн, що не дозволяють в'їзд Українським туристам, або які не мають підтверджувальних документів, необхідних для безперешкодного в'їзду до країни призначення.
 
Українцям, які планують подорожі, рекомендують з'ясувати умови перетину кордону через офіційні джерела до купівлі квитків. Можна звернутися до консульства країни, постійно бути на зв'язку з туроператорами та скористатися інтерактивною картою, створеною Міністерством закордонних справ, яка містить інформацію про країни, які дозволяють в'ізд українцям. Наразі таких країн 23.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу