Зростання "мінімалки", курс валют та депозити - прогнози Уряду

6 июля 2020, 12:34
 

Підвищення мінімальної заробітної плати обіцяють урядовці вже восени. Разом із доходами українців може зрости і курс долару.

Уряд обіцяє підвищити розмір мінімальної заробітної плати.  Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Всього планується три етапи зростання «мінімалки».
 
Денис Шмигаль прем’єр-міністр України
 
З 1 вересня мінімальна заробітна плата зросте до 5000 грн (+277 грн або +5,9%).
З 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата зросте до 6000 грн (+1000 грн або +20%).
З 1 липня 2021 року мінімальна заробітна плата зросте до 6500 грн (+500 грн або +8,3%). 
 
Голова Уряду зазначив, що підвищення мінімальної зарплати стимулюватиме споживчий попит на українську продукцію; дасть змогу привести мінімальну зарплату до реального прожиткового мінімуму та не матиме значного впливу на інфляцію.  Тим часом у Міністерстві фінансів вважають, що для збільшення доходів державного бюджету необхідно, щоб в Україні підвищився курс долару. 
 
Сергій Марченко міністр фінансів України
 
Те, що стабільність курсу є позитивною ситуацією, тут важко сперечатися. Єдине питання, нам, як бюджету, бажано, щоб цей курс був трошки вищим. Очікування у нас в бюджеті були закладені. 
 
Президент Володимир Зеленський також вважає, що стримувати обмінний курс валют не потрібно. Після заяви голови Нацбанку про відставку вартість долара збільшилася протягом доби на 50 копійок.
 
Володимир Зеленський президент України
 
Важелі для стримування курсу гривні всім відомі. Я не бачу, що вони повинні змінюватися. Я зараз не бачу, що ми щось повинні стримувати, якщо чесно. Ми можемо з вами про це говорити, про моє особисте ставлення: чи повинні ми стримувати, або не повинні,  або ми все-таки в ринкових умовах.
 
Тим часом банки знижують ставки за депозитами. Гривневі вклади на термін від 1 до 3 місяців зменшилися з 8,03% до 6,8% річних. Щодо доларових заощаджень, середня ставка також впала на терміни від місяця до трьох з 0,83% річних до 0,54% річних. А от за прострочені виплати по кредитах під час карантину українцям не доведеться платити штрафи. Документ захищає позичальників від нарахування штрафів і пені за кредитами в період карантину та у 30-денний строк після його завершення.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу