Утилізація відходів в Україні

2 июля 2020, 11:53
 

Харків екологічний. У першій столиці впроваджують все більше європейських практик з утилізації відходів. Одна з них - роздільний збір сміття.

Утилізація відходів завжди була  актуальною темою не тільки в Україні, а і по всьому світу. Фахівці зазначають, утилізація відходів є комплексною мірою. Для того, щоб якісно підійти до вирішення даної проблеми потрібно взяти до уваги наявність різних видів відходів і до переробки кожного з них слід підійти індивідуально.
 
Юрій Суярко директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами"
 
Наразі в Харкові проходить багато змін щодо поводження з відходами, це і будівництво нового полігону. Який повністю відповідає всім екологічним європейським нормам, це і будівництво сортувальної лінії де ми можемо сортувати відходи і  ті відходи що мають ресурсосійність продавати і пускати в  оборот не захоронюючи у тіло полігону.
 
Юрій Суярко зазначає, комунальним підприємством були придбані новітні подрібнювачі за допомогою яких відходи бетону, великогабаритні будівельний мусор переробляється і використовується в якості підсипки на дороги біля полігону. Таким чином зменшуючи кількість відходів на самому сміттєпереробному заводі.
 
Юрій Суярко директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами"
 
Також у нас окрема площадка для деревини, це гілки, це пні, які також дають багато об’єму цей об’єм ми зараз максимально прибираємо з тіла полігону, також подрібнюємо і надалі цей матеріал може використовуватися як біологічна добавка для отримання біогазу, або для опалення.
 
Не менш важливим є той факт, що Харків бере участь у різноманітних програмах, одна з них – з впровадження роздільного збору відходів. Підприємством було придбано спеціальні контейнери. Юрій Суярко зазначає, кожен вид відходу вивозиться окремо. 
 
Юрій Суярко директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами"
 
Була проведена робота з жильцями будинків, де були встановлені дані контейнери, ми роздрукували біль ніж 10000 буклетів з поясненням, які відходи, куди потрібно вигружати, у нас заключено договорів з компанією яка досортовує дані відходи, оскільки їх не можна вивести в чистому виді на підприємство, що займається переробкою. І ми ведемо певну статистику, для того, щоб зрозуміти яка кількість  корисних відходів і тих,що потраплять в тіло полігону уже в відсортованих, наразі результат досить непоганий.
 
Директор комунального підприємства "Муніципальна компанія поводження з відходами" резюмує, харків’яни позитивно сприймають європейську практику – роздільного збору сміття. З кожним місяцем все більше мешканців міста звертаються до підприємства за проханням встановити відповідны контейнери біля будинку.
 
Юрій Суярко директор КП "Муніципальна компанія поводження з відходами"
 
З часом ми вирішимо фінансові питання, по придбанню цих спеціальних контейнерів , по придбанню автомобілів по збору  відсортованих відходів, і в подальшому будемо більше активно впроваджувати роздільний збір відходів по всьому місту.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу