За скоєння дрібних порушень у злочинців не буде судимості

2 июля 2020, 13:50
 

За вчинення дрібних крадіжок та хуліганства в українців не буде судимості. Натомість злочинців чекають штрафи та спрощений розгляд справи у суді.

Без позбавлення волі та судимості. В Україні запроваджений інститут кримінального проступку. За вчинення такого діяння передбачені виправні роботи, громадські роботи, або штрафи, які суттєво зросли. 
 
Закон фактично змінює поняття злочину: кримінальні правопорушення поділятимуться на кримінальні проступки та злочини. За вчинення злочинів українцям загрожує позбавлення волі від п’яти років до довічного терміну. А от за проступки передбачається більш м'яке покарання. 
 
Кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачено основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі. 
 
Закон значно збільшує розмір штрафів. Якщо раніше за вчинення дрібної крадіжки був передбачений штраф у розмірі 850 гривень, то тепер порушникам загрожує від 17 то 51 тисячі гривень. До кримінальних проступків відносяться крадіжки та шахрайство здійснені одним порушником (тобто не у складі групи) і на суму, що не перевищує 105 тисяч грнивень, хуліганство, легкі тілесні ушкодження, зберігання невеликої кількості наркотиків без мети збуту, тощо. Якщо людину визнають винною у скоєнні проступку, то після відбуття покарання в неї не буде судимості. Розслідувати проступки буде дізнавач - уповноважений працівник органів Національної поліції. 
 
Особливості початку досудового розслідування у формі дізнання:
 
1. Керівник органу дізнання визначає дізнавача, який здійснюватиме  досудове розслідування у формі дізнання. 
2. Досудове розслідування кримінальних проступків (дізнання) здійснюється згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими Кримінальним кодексом.
 
Якщо за деякі злочини закон зменшує відповідальність, то керування автомобілем у нетверезому стані віднесли до кримінальних правопорушень та збільшили розмір штрафів. Законодавець зазначає, що документ має розвантажити слідчі органи та спростити процедуру досудового розслідування дрібних злочинів, яке триватиме близько тижня. Також закон передбачає скорочення строків розгляду справи у суді. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу