Лікування госпіталізованих хворих на COVID-19 оплачує держава - МОЗ

2 июля 2020, 13:44
 

Коронавірус продовжує тримати українців у страху. Кількість нових випадків то менше, то більше, але це всеодно вони є і на основі данних у МОЗ зазначають, що COVID-19 прогресує. Уряд готується до другої хвилі епідемії.

Україна впритул наблизилась до показника, після якого треба посилювати карантин не тільки на рівні областей, а й на рівні країни. Ліміт, яким зазначили критичну межу - це 60 активних хворих на 100 тисяч населення. Сьогодні таких вже 58, і значне зростання кількості інфікованих, зазначають у профільному міністерстві, відбулось за останній тиждень і пов'язують це з пом’якшенням карантинних заходів. Натомість запевняють, що система охорони здоров’я поки стабільно справляється з навантаженням. В Україні не доводилося у лікарнях робити вибір, кому ж з хворих надати допомогу в першу чергу. Таких кризових ситуацій, запевняють у МОЗ, не було. Крім того, лікування госпіталізованих з COVID-19 відбувається за рахунок держави. Медзаклади за це отримують кошти від Національної служби здоров"я на підставі складених договорів. 
 
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
 
Згідно нашого діючого законодавства в нас встановлений відповідний пакет лікування хворих з COVID-19, який передбачає як здійснення аналізів, так і повний процес лікування, куда вхлдять і ліки, а який передбачений стандартам затвердженим Міністерством охорони здоров’я, а також 300% заробітньої плати медичним працівникам, які безпосередньо працюють з хворими на COVID-19.
 
Водночас уряд таки готується до другої хвилі епідемії. В країні розгортається додаткова мережа медзакладів для прийому хворих, а це ще понад 10 тисяч лІжок. Крім того розширюється потенціал лабораторних центрів, де проводиться тестування на COVID-19 як методом полімеразної ланцюгової реакції, так і Імуно-ферментний аналіз. Зокрема, зазначають у МОЗ, для таких центрів було закуплено додаткове обладнання та реагенти загалом на суму майже 90 мільйонів гривень, що упевнені урядовці дозволить ще значно збільшити кількість проведення досліджень із визначення коронавірусу. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу