Соціальні послуги по-новому

2 июля 2020, 11:31
 

Нові соціальні послуги чекають на українців вже цього року. Для тих, хто потрапив у скрутні життєві обставини зі складним матеріальним станом, інвалідністю, хворобами, залежностями і іншими проблемами, набудуть чинності нові стандарти соціальних послуг. Крім допомоги та догляду вдома, громадянам урядовці обіцяють і якісну соціальну адаптацію. Для контроля цього процесу буде створено окрему Національну соціальну сервісну службу, повідомила міністр соцполітики Марина Лабезна.

Міністерство соціальної політики наразі надає місцевим департаментам соцдопомоги лише методичні рекомендації і фактично не має ніяких важелів впливу, зазначає  міністерка відомства. На її думку, Україні необхідна Національна сервісна служба, яка візьме на себе функції контролю і перевірок сфери соціальних послуг. Створенням такого органу вже займається відомство. 
 
Міністерство соціальної політики України 
 
Сьогодні місцеві соціальні служби надають перевагу не тяжко хворим  нужденним, а тим, з ким менше роботи, тим, хто самостійно може себе обслуговувати. З кожним роком збільшується кількість випадків неофіційних відмов у наданні соціальних послуг догляду вдома онкохворим, особам з ментальними порушеннями, проявами деменції тощо. Вибірковий підхід працює для отримувачів як платних , так і безоплатних послуг. Довести ж, що послуга соцпрацівником надається не якісно, складно. З іншого боку і багато українців приховують прибутки, переписують майно на родичів, отримують субсидію паралельно в двох населених пунктах, користуються допомогою соцпрацівників не маючи для цього підстав. Лише за один місяць 2019 року при перевірці представники Мінсоцполітики виявили зловживань з соцдопомогою на 30 мільонів гривень. 
 
Фактично, нова сервісна служба, на думку урядовців, має владнати всі ці питання: буде перевіряти договори, наполягатиме на наданні соціальних послуг в повному обсязі. Законом «Про надання соціальних послуг» передбачено 22 стандарта соціальних послуг. У Мінсоцполітики пояснюють, що безкоштовними  для людини, які опинилась в складних життєвих обставинах залишаться такі послуги як інформування, консультування, надання притулку, представництва інтересів, перекладу жестовою мовою, а також соцпослуги, що надаються екстрено у кризовій ситуації. Інші послуги соціальних служб будуть платними, але законом визначено перелік осіб, які мають право на безоплатне користування соцпослугами – це інваліди першої категорії, сиріти, постраждалі від насильства тощо, реєстр осіб довгий.
 
Міністерство соціальної політики України 
 
Право на отримання будь-якої соціальної послуги за рахунок бюджетних коштів, мають і ті, чий середньомісячний сукупний дохід менше двох прожиткових мінімумів.  Визначення середньомісячного сукупного доходу отримувача послуг буде проводитися за спеціальною методикою, розробленою та затвердженою Мінсоцполітики. Всі інші категорії, що потрапили в складні життєві обставини, мають сплачувати за необхідні їм соціальні послуги в залежності від середньомісячного сукупного доходу. Наприклад, якщо ви:
 
- маєте середньомісячний сукупний дохід більше чотирьох прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб;
 
- отримуєте послуги понад обсяги, визначені державними стандартами
 
Крім того, сплачувати доведеться також за отримання послуг у приватного суб'єкта, що надає соціальні послуги без залучення бюджетного фінансування. Згідно з законом про соціальні послуги, саме місцева влада буде визначати потреби громадян в соціальних послугах і залучати виконавців, зазначають у Мінсоцполітики. А контролем буде займатись сервісні центри, підпорядковані Мінсоцполітики. Соціальні центри будуть також прискіпливо перевіряти всіх осіб, які претендують на отримання соціальної допомоги від держави - будь то грошова допомога, житлова субсидія чи користування послугами соцпрацівника. На підставі такої оцінки і повинно буде здійснюватися планування соціальних послуг службами, визначення видів та обсягів соціальної підтримки. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу