Офіси, склади та магазини: що більше орендують під час карантину?

30 июня 2020, 12:48
 

Профіцит чи дефіцит. Яка картина склалася на ринку комерційної нерухомості через карантин? Що затребувано, а що ні? Наші кореспонденти спілувались з експертами і шукала відповіді на питання.

Пропозиції є та чи є попит. Наразі на ринку комерційної нерухомості з"явилося більше об'єктів, що нині пустують. Мова про стріт рітейл - це невеликі магазини та приміщення, що знаходяться на перший поверхах, та заклади громадського харчування. 
 
Ігор Балака віце-президент асоціації нерухомості України
 
На рынке коммерческой недвижимости у нас произошли, достаточно, печальные события, когда практически весь мелкий бизнес, а может и средний, был отправлен в локдаун. Достаточно большое количество мелких предприятий, по данным Европейской бизнес ассоциации, каждый 5 мелкий предприниматель подумывает сейчас о том, чтобы закрыть свою деятельность и, соответственно, потенциально, могут уйти с рынка недвижимости. А примерно 7% уже не вышли и свернули деятельность.
 
Хоча деякі орендодавці під час карантину значно знижували вартість приміщення, падіння цін іноді доходило й до ста відсотків. Підприємці сплачували тільки комунальні видатки. А от наразі, кажуть експерти, ціни повертаються на колишній рівень. Щодо офісного сектору. Приблизно 60% існуючих приміщень в Харкові орендували саме айті-компанії, бо кількість їхніх фірм зростала щороку приблизно на 10-20%. Через це в місті був дефіцит офісів. Зараз, деяких працівників через карантин позвільняли або ж перевели на віддалену роботу, тож і картина в офісному секторі буде вже іншою. 
 
Ігор Балака віце-президент асоціації нерухомості України
 
Сейчас идет пересмотр формата, какие-то помещения, учитывая то, что в городе Харькове в этом году будет сдано по разным оценкам от 50 до 100 тысяч квадратных метров новых офисных помещений, на рынке образовывается профицит, поэтому цены где-то уже упали на 10-20%, но это не касается высоколиквидных офисных помещений, то что, действительно, интересно, класс А, которые строятся у нас в городе. На него спрос остался на том же уровне, и ни цены, ни аренда на эти объекты не упали.
 
Попит залишився й на оренду та купівлю складів та виробництв, але з невеликою площею. Адже підприємці зрозуміли, що не зажди продукцію можна доставити з-за кордону, тож і орендувати просторі приміщення - немає сенсу. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу