З 1 липня кордони ЄС для українців залишаються закритими

30 июня 2020, 12:45
 

З 1 липня Євросоюз відкриває свої кордони майже для всіх країн, натомість України у цьому списку немає. І все через епідеміологічну ситуацію, що залишається небезпечною, адже хворих на COVID-19 не стає менше. Більш того зростає кількість госпіталізацій.

В Україні значно зростає як кількість захворювань на COVID-19, так і госпіталізацій, а це означає, що все більше людей складно переносять коронавірус і потрапляють на лікарняні лІжка в середньому або важкому стані перебігу хвороби. Зростає і кількість хворих на пневмонію, констатують у Мінохорони здоров"я. Показники збільшились удвічі і це тільки за останні два тижні. 
 
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
 
Якщо з 18 по 24 травня на тому тижні ми фіксували кількість госпіталізацій на рівні 749 за тиждень, то минулого тижня з 22 по 28 червня ця кількість складає 1410. 749 і 1410. Також у нас стрімке зростання щодо реєстрації пневмоній. Якщо з 18 по 24 травня в нас було 2572 пневмонії, то минулого тижня 4705. А це вже пряма загроза і здоров'ю, і життю будь-якої людини, якак заразилась на COVID-19. 
 
Така епідситуація призвела до того, що українцям тепер поки що і зась до країн Євросоюзу. Україна не значиться у "зеленому списку" ЄС, до якого входять лише держави, де показник активних хворих на COVID-19 становить 16 і менше на 100 тисяч населення. В Україні він значно вище.
 
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
 
В нас цей показник складає 57 на 100 тисяч населення активних хворих. Хочу нагадати, ще 2 тижні тому цей показник був на рівні 37. Таке стрімке зростання відбулось за останні 2 тижні. Т.б. на сьогднішній день будуть певні обмеження щодо поїздок українців до Євросоюзу. 
 
Щоправда, зазначив Степанов, є виключення зокрема для дипломатів та громадян, які їдуть на сезонну роботу або на навчання. 
 
Але якщо ситуація із захворюваністю на коронавірус покращиться рішення про заборону в'їзду до ЄС, у Євросоюзі переглянуть, бо кожні два тижня там обіцяють оновлювати "зелений список" країн з урахуванням епідеміологічної ситуації. А між тим уряд вже встановив так би мовити ліміт випадків COVID-19 . Якщо він перевищуватиме 60 активних хворих на 100 тисяч населення, то в Україні може бути введений жорсткий карантин не в окремих областях, а по всій країні. 

 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу