Конфіскованих домашніх тварин більше не продаватимуть на аукціонах

30 июня 2020, 12:40
 

Собак та котів більше не продаватимуть на аукціонах за борги. Конфісковані тварини опиняться у притулках та зоопарках. Чому Уряд ухвалив таке рішення?

Українці не зможуть сплачувати за комуналку собаками, котами чи екзотичними тваринами. Кабінет міністрів заборонив виставляти на аукціони домашніх улюбленців боржників. Їх безплатно передаватимуть у комунальні притулки.
 
Уряд вніс зміни до Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби. Постановою врегулювали порядок реалізації тварин, які були вилучені в господарів. Мета документу, розповідають в уряді, - заспокоїти громадскість. Урядовці та парламентарі вже неодноразово потрапляли у скандали, пов'язаний з продажем тварин на аукціоні. Зокрема, один з депутатів у прямому ефірі, запропонував літній жинці, яка скаржилась на маленьку пенсію, - продати собаку елітної породи, якщо вона в неї є, аби сплатити борг за комуналку. Це було сприйнято у суспільстіві, як невдалий та жорсткий жарт, але потім на сайті електронних торгів мінюсту і справді з'явилося кілька лотів - в яких продавали тварин боржників.  
 
Денис Малюська міністр юстиції України
 
Раніше застосовувалася загальна процедура - конфісковану тварину виставляли на продаж на аукціоні. Сенсу у такій «конфіскації» було вкрай мало. Часто тварину за копійки викуповував попередній власник, який з нею неналежно поводився до цього. А навіть якщо тварина діставалася комусь іншому, то критерієм відбору такого нового власника була лише готовність заплатити найбільшу суму. Про добробут тварини мова не йшла. Сьогодні ми проблему вирішили. Продажу диких та домашніх тварин через аукціони більше не буде. 
 
Диких тварин безоплатно передаватимуть, але не до притулків, а до зоопарків. Конфіскованих сільськолгосподарських тварин безоплатно передаватимуть фізичним або юридичним особам, що подадуть заявку та отримають згоду держоргану. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу