Українцям зможуть змінювати не тільки прізвище, а і по батькові

3 июня 2020, 13:58
 

Громадянам України дозволять змінювати по батькові. За відповідний законопроект у першому читанні проголосували більшість нардепів.

Українці зможуть змінювати не тільки ім'я та прізвище, а і по батькові. Відповідний законопроект ухвалений у першому читанні. Згідно якому з 14-річного віку громадяни зможуть змінювати по батькові за згодою батьків, а з 16 років - самостійно, на власний розсуд. 
 
Як вказано у пояснювальній записці, законопроект розроблений аби привести українське законодавство у відповідність до статті восьмої Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Тож відповідні зміни будуть внесенні у Цивільний та Сімейний кодекси. Також громадяни від 14 років зможуть змінювати по батькові і за згодою лише одного з батьків. 
 
Фізична особа, яка досягла чотирнадцяти років, має право змінити своє прізвище та (або) власне ім'я та (або) по батькові за згодою одного з батьків у разі, якщо другий з батьків помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері. 
 
А от заперечення одного з батьків щодо зміни по батькові дитини пропонують розглядати за допомогою органу опіки чи суду. Де і вирішуватиметься чи відповідає зміна по батькові інтересам дитини. Наразі законопроект направлений на розгляду у комітети Верховної Ради, далі документ повинні ухвалити в цілому аби він набув чинності. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу