Значну частку бюджету на боротьбу з COVID-19 витратять на засоби захисту - МОЗ

3 июня 2020, 12:57
 

COVID не відступає, навпаки, за минулу добу захворівших побільшало. Разом з тим і зросла кількість медиків, у яких виявили коронавірус. Таким чином в Україні із всього числа інфікованих практично кожен п'ятий - медпрацівник, людина, яка в силу своїх обов'язків так би мовити на передовій епідемії.

Велику кількість медиків, хворих на COVID-19, у профільному міністерстві пов'язують з недостатньою увагою, яку приділяли раніше інфекційному контролю в лікарнях, зокрема, щодо забезпечення засобами індивідуального захисту. На ці потреби, зазначають, в бюджетах різних рівнів минулоріч було передбачено менше 1%. Тому, із суми коштів, виділених на боротьбу з коронавірусом, значка частка направлена саме на покриття цього дефіциту. 
 
Максим Степанов міністр охорони здоров'я України 
 
Загальна сума була близько 3 мільярдів гривень, з яких на засоби індивідуального захисту близько 2,4 мільярди гривен. Куди йдуть ці засоби, які плануємо закупити. Це безперечно маски, респіратори, засхисні костюми і захисні комбінезони. Вони всі будуть йти на лікарні першої хвилі, які визначені, для боротьби з COVID-19, на екстрену медичну допомогу, в наші лабораторні центри. Розробки робились виходячи із запасів на місяць, щоби місяць вони були забезпечені. 
 
Аби якось компенсувати медикам, які захворіли на COVID-19, шкоду, Кабмін у травні додав коронавірус до переліку професійних захворювань. А значить лікарі будуть мати право на компенсації і пільги. Таке рішення, переконані урядовці, посилить захист прав та інтересів медичних та інших працівників, які безпосередньо задіяні у ліквідації епідемії та лікуванні інфікованих пацієнтів. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу