У Верховній раді зареєстрували законопроект про підвищення прожиткового мінімуму

28 мая 2020, 14:30
 

Нові правила розрахунку у найбільш значущому показнику соціальної політики, а саме у прожитковому мінімумі. Таку ініціативу запропонували депутати, через застарілість попередніх правил і ряду інших факторів.

В Україні планують розраховувати прожитковий мінімум по-новому. Даний проект закону народні обранці зареєстрували у верховній раді. Прожитковий мінімум – це споживча корзина - харчі та одяг, які необхідні для життєдіяльності людини. Народні обранці вважають, проблема у відсутністі регулярного перегляду цього переліку. Тож застарілі правила не відповідають об’єктивним реаліями сучасності.
 
Пояснювальна записка до законопроекту №3515
 
Визначення нормативу так званих фундаментальних потреб людини відображає більше позицію посадовців або уявлення окремих науковців, ніж реальні споживчі потреби людини на достатньому рівні.
 
Законопроектом передбачається, що прожитковий мінімум має встановлюватися у відсотковому співвідношенні до середньомісячної зарплати за рік з урахуванням рівня інфляції поточного року. Як зазначають експерти, на сьогодні в Україні процедура встановлення норм не проводилась вже багато років.
 
Наразі в прожитковий мінімум закладено такі норми споживання. Одним рушником користуватися – шість років. Одна пара чоботів - на три роки. Один костюм на сім. Одна сукня також на сім років.
 
Тож профільними комісіями затверджено, що розмір прожиткового мінімуму і обсяг споживчого кошика не відповідає реальним потребам людини. Зокрема нардепами було запропоновано визначити розмір прожиткового мінімуму у розрахунку на одну особу. Тож пропонують таке відсоткове співвідношення розміру прожиткового мінімуму до середньої зарплати: у 2021 році – 40%, кожен наступний рік співвідношення буде зростати на один відсоток. 
 
Пояснювальна записка до законопроекту №3515
 
Якщо фактичний розмір прожиткового мінімуму протягом 3 місяців перевищує більш ніж на 10% розмір затвердженого прожиткового мінімуму, кабмін на основі моніторингу виконання державного бюджету України має розглянути питання щодо підвищення розміру прожиткового мінімуму.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу