Клієнти зможуть відкрити рахунок у банку дистанційно

26 мая 2020, 14:29
 

Відкрити банківський рахунок українці зможуть по відеозв'язку. Для цього необхідно мати ID-паспорт або електронний цифровий підпис.

У зв'язку з набуттям чинності Закону про фінансовий моніторинг банки повинні налаштувати продедури відповідно до нових вимог. Саме тому Національний банк затвердив відповідне Положення, яке оприлюднив на своєму сайті. 
 
У регуляторі зазначають, що головною перевагою закону є дистанційна ідентифікація клієнта. Відтепер для відкриття рахунку в новому банку клієнту не потрібно приходити до установи та особисто зустрічатися з представником банку. Все можна зробити за допомогою телефона чи компьютера.
 
Фактично працівник банку може за допомогою відеозв’язку поспілкуватися з клієнтом та перевірити в нього документи:
 
Для паспортів нового зразка (біометричний паспорт або ID-картка) – банк дистанційно зчитуватиме дані з чипу та перевірятиме відповідність обличчя. Інший спосіб - візуальна оцінка документа, захисних елементів та логічна перевірка даних;для паспортів старого зразка ("книжечки") – банк візуально оцінюватиме документ, перевірятиме відповідність обличчя та проводитиме додаткову перевірку за допомогою: BankID НБУ; Кваліфікованого електронного підпису; додаткових документів; звірка даних із інформацією з бюро кредитних історій. 
 
Також регулятор оновив вимоги до виявлення кінцевих бенефіціарних власників. Раніше для ідентифікації юридичних осіб фінустанови використовували  тільки інформацію з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізосіб – підприємців та громадських формувань. Відтепер банки повинні використовувати інформацію не тільки з цього реєстру, а й з інших джерел. Крім цього оновлено міжнародну практику інформування про порушення фінмоніторингу. 
 
Банки мають створити анонімні канали інформування про порушення. Цією процедурою може скористатися будь-який працівник, який виявив порушення, і має повідомити відповідального працівника банку за фінмоніторинг або керівника банку про нього. Таку процедуру запровадить і Національний банк. Цим каналом можуть скористатися не тільки працівники банків, а й треті особи.
 
Врегулювати свою діяльність відповідно до нового закону банки повинні до кінця року.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу