МВФ попередньо дав згоду виділити для України 5 мільярдів доларів кредиту

22 мая 2020, 13:25
 

Україна планує отримати від МВФ 5 мільярдів доларів кредиту. Наразі все поки на стадії домовленостей. Остаточне рішення повинні ухвалити протягом кількох тижнів.

Міжнародний валютний фонд попередньо готовий виділити для України 5 мільярдів доларів кредиту. Принаймні до такої згоди  дійшли українські владники з МВФ. Мова про нову кредитну програму співпраці у форматі stand-by. Що передбачена терміном на 18 місяців. Остаточне рішення щодо України Рада директорів міжнародної фінустанови повинна ухвалити протягом кількох тижнів.  
 
Іванна Голлар голова українського представництва МВФ 
 
Нова програма stand-by забезпечить доступ до 3,6 мільярда SDR (еквівалент 5 мільярдів доларів) та має на меті сприяти балансу платежів та підтримати бюджет для того, аби допомогти уряду України справлятися з шоком, викликаним COVID-19, зберігши при цьому попередні досягнення та відновити рух у напрямку важливих структурних реформ.
 
В місії МВФ підкреслили, що ця програма дозволить Україні отримати фінансування від ряду міжнародних фінорганізацій та урядів інших країн. А кредит стане своєрідним рятувальним колом для України, в питаннях повернення до економічного зростання та відновлення проведення реформ після завершення економічної кризи. В українському уряді розраховують, що до кінця 2020 року Україна від МВФ отримає щонайменше 3,5 мільярда доларів.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу