Доступна диагностика рака молочной железы

22 октября 2012, 18:36
 

Сімнадцять тисяч українок хворіють на рак молочної залози. Більше половини з них - виявляють хворобу запізно, коли вона вже невиліковна. Причина - жінки нехтують щорічним профілактичним обстеженням. Особливо це стосуються українок похилого віку. Аби звернути увагу на цю проблему - у жовтні в Україні відзначають День боротьби із раком молочної залози. У Харкові пішли далі закликів уважніше ставитися до свого здоров*я.

На одному з подвір'їв Комінтернівського району - з'явився свій акушерський пункт. Мобільний. У таких автобусах фахівці проводять обстеження.

Тетяна Філатова лікар-гінеколог

-Тут мы осматриваем молочную железу на предмет обнаружения онкологических заболеваний. Определить сами в ранней стадии они не могут. Поэтому очень важно, чтобы женшина раз в год обязательно обращалась к специалисту и обследовала свои молочные железы.

Раннє виявлення хвороби - запорука вдалого лікування, говорять лікарі. Це розуміють і пацієнти мобільного акушерського пункту. Тож бажаючих перевіритись чимало. Основний контингент - люди похилого віку. Для них дорога до лікарні - не легка.

Людмила Загорулька пацієнтка

-Многие пожилые - им тяжело идти. И конечно очень удобно, прямо во двор. Это, конечно, очень хорошо и мы благодарны.

Ганна Хвощій пацієнтка

-Надо, чтобы это в систему вошло. По дворам проехала машина, объявление только зарание - предупреждать. И всё это очень хорошо. Потому что мы вечно не находим у себя время.
 
Такий акушерський пункт на колесах - завітає до мешканців усіх дворів Комінтернівського та ЧервонозавОдського районів, запевнив депутат міськради Анатолій Денисенко.

Анатолій Денисенко депутат Харківської міської ради

-Потому что это, во-первых, может своевременно предупредить развитие заболеваний. А во-вторых, нужно людей просто приучить к тому, что за своим здоровьем нужно следить. И своевременная диагностика, профилдактика заболеваний - оно продлевает качественную и здоровую жизнь. И мы делаем всё, чтобы эта возможность у наших людей была.

Олена Завгородня Євгенія Кутнова Ярослав Кононенко Харьковские Известия
 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу