Правительство будет следить, как люди придерживаются самоизоляции через мобильное приложение

8 апреля 2020, 13:47
 

Держава стежитиме за українцями, що перебувають на самоізоляції за допомогою мобільного додатку. Але, тільки за згодою осіб, обіцяють у Мінцифри.

Міністерство цифрової трансформації запустило мобільний додаток "Дій вдома". Він призначений для конкретної групи осіб, які обов'язково повинні дотримуватися режиму самоїзоляції. За такими особами буде здійснюватися моніторинг. 00:20
 
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19”, такими є:
 
- особи, що повернулися з країн, де зафіксовано спалах COVID-19;
 
- контактували з хворими;
 
- хворіють на COVID-19 та перебувають на домашньому лікуванні або мають симптоми інфекції.))
 
Ці особи отримують відповідне сповіщення з рекомендацією на встановлення додатку. Щоправда, цє виключно добровільним і не передбачає штрафних санкцій у разі відмови, наголошують у Мінцифри. 
 
Яким чином здійснюється контроль:
 
За допомогою застосунку особа реєструється у місці проходження ізоляції; Кілька разів на день людині приходитимуть сповіщення про необхідність завантажити підтвердження перебування вдома (FaceID, селфі та разове зняття геолокації).
Фото перевірятимуться на достовірність за допомогою штучного інтелекту.
 
У Мінцифри зазначають, що це не остаточна версія додатку, його ще будуть вдосконалювати. Після оновлень особи матимуть можливість здійснити екстренний виклик на гарячу лінію МОЗ України, замовити ліки та продукти онлайн. А ті українці, які мають можливість виходити з дому та повинні носити з собою документи, можуть замість паперових посвідчень особи пред'являти правоохоронцям електронне водійське посвідчення або ID-паспорт у додатку "Дія". 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу