Украинцы уже чувствуют на своих карманах последствия пандемии коронавируса

3 апреля 2020, 14:09
 

Чи знайдуть українці зараз та у подальшому можливість сплатити за комунальні послуги вже зараз питання проблемне. Принаймні, так констатують економісти. Кажуть, якщо карантин продовжиться, то в людей закінчаться всі запаси. І особливо постраждають соціально незахищені категорії громадян.

Падіння економіки, зростання курсу, дефіцит бюджету. Це наслідки пандемії коронавірусу, які Україна вже починає відчувати. За оцінками Торгово-промислової палати, більше півмільйона тільки неофіційно зайнятих громадян вже залишились без роботи через закриття компаній. І це тільки початок, констатують економісти. 
 
Роман Коваленко економіст
 
Прочности у населения может хватит буквально еще на один-два месяца, и дальше, скажем так, какие-то резервы, запасы финансов начнут истощаться. Но в принципе, в связи с этим, государство пытается ту же самую тысячу гривен пенсионерам добавить, немного, но тем не менее хотя хоть что-то, чтобы поддержать наиболее социально незащищенные слои населения.
 
Наразі, переконують у Нацбанку, ситуація контрольована. Якщо Україна підписує програму з Міжнародним валютним фондом, то це відкриє доступ до фінансування від Європейського комісії, Світового банку, урядів Канади, Японії та інших донорів. Допомогу очікують у розмірі 8-10 мільярдів доларів. Тоді це допоможе Україні без проблем пройти кризу. Після стабілізації ситуації Україна повноцінно повернеться на внутрішній і зовнішні ринки запозичень. Однак ця криза, констатує економіст Роман Коваленко, специфічна, і все ж важко прогнозувати її наслідки. 
 
Роман Коваленко економіст
 
Без денег МВФ у нас сразу дефолт, то есть там курс гривны уже прогнозировать невозможно будет, мы от этих денег зависим напрямую и здесь все-таки ситуация в том, что мы говорим сугубо об экономической теории. В условиях неопределенности, что мы не знаем как будет пандемия разворачиваться дальше и по какому сценарию она пойдет в Украине, и насколько карантин продлится. И вот как раз эта ситуация и может в дальнейшем повлиять на курс гривны.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу