Проведение вакцинации оправдано даже в условиях пандемии СOVID-19 - украинские иммунологи

2 апреля 2020, 15:24
 

А от українські імунологи та педіатри виступають за проведення рутинної імунізації навіть в умовах пандемії, з такою заявою вони звернулись до Мінохорони здоров'я. Фахівці переконані навколо безліч інших небезпечних інфекцій, спалаху яких, особливо зараз в час пандемії COVID-19, не можна допустити, а це можливо тільки шляхом проведення вакцінації.

В умовах поширення нового коронавірусу потрібно забезпечити захист від тих інфекцій, які попереджає вакцинація, в цьому переконані дитячі імунологи та педіатри. Запевняють, порушення проведенні Календаря щеплень, навіть на короткий час, може призвести до зростання кількості тих хвороб, розповсюдження яких можна запобігти, зробивши щеплення. Адже вони, як і COVID-19, також є небезпечними і їхній перебіг може потребувати і госпіталізації, і інтенсивної терапії. А враховуючи нинішню ситуацію зі спалахом коронавірусу, існує ризик утворення дефіциту як медпрацівників, так і ліжко-місць у стаціонарах. 
 
ОФІЦІЙНА ПОЗИЦІЯ ІМУНОЛОГІВ УКРАЇНИ ЩОДО ВАКЦІНАЦІЇ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ COVID-19.
 
Необхідно забезпечити захист від інфекцій, що попереджаються вакцинацією. Закликаємо дотримуватися чинних рекомендацій МОЗ, де зазначено, що карантинні заходи не є протипоказанням до проведення рутинної вакцинації дітей та дорослих, вакцинація дозволена. 
 
- Важаємо, що для зменшення кратності відвідувань бажано введення одночасно кількох вакцин, у тому числі комбінованих.
 
- Рекомендуємо надавати пріоритетність вакцинації проти грипу та пневмококової інфекції особливо: людям віком понад 65 років, особам із супутніми недугами і 
вродженими імунодефіцитами та ВІЛ-інфікованим пацієнтам. 
 
- Вчасною є і ревакцинація для профілактики правця, особливо перед початком сезону польових робіт, рибальства, полювання та туризму. 
 
Під час імунізації, зазначають фахівці, в медзакладах, необхідно суворо дотримуватися правил інфекційного контролю. Зокрема, розділити маршрути осіб, що звернулися з приводу отримання вакцинації, та інших відвідувачів; визначати час візиту для проходження щеплення з метою уникнення черг; а ще в період карантину щодо COVID-19 не проводити вакцинацію людям з респіраторними симптомами.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу