В Минэкоэнерго стартовала программа "Теплые кредиты" на 2020 год

1 апреля 2020, 14:17
 

В українців є можливість долучитись до енергоефективності, заощаджуючи при цьому на комунальних рахунках. Програмі «Теплі кредити» дали старт. У міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища України зазначають, учасники програми зможуть зекономити від 30 до 50 відсотків комунальних послугах.

Готуватися до зими вже зараз. Програма «Теплих кредитів» для українських сімей та ОСББ стартує вже в цьому році. Як і в попередні роки, у рамках програми українці зможуть отримувати від держави допомогу у вигляді фінансового відшкодування.
 
Олексій Рябчин заступник міністра енергетики та захисту навколишнього середовища України
 
- 20% суми кредиту – на встановлення твердопаливних котлів (35% - для субсидіантів);
 
- 35% - на енергоефективні заходи у приватних будинках;
 
-  від 40% до 70% - для ОСББ.
 
Крім того, зазначають у міністерстві, додаткову компенсацію учасники програми можуть отримати не тільки з державного, але і з місцевих бюджетів. У Держенергоефективності повідомляють, після запровадження таких заходів, українці зможуть зекономити в середньому від 30 до 50 відсотків на комунальних послугах.
 
Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України
 
Для цього спільно з агентством розроблено і вже працюють 128 місцевих програм здешевлення "теплих кредитів". Загальна сума їх фінансування у 2020 році становить майже 150 млн гривень.
 
В період з 2014 по 2019 рік програмою скористалися близько 750-ти тисяч українців. Приватні інвестиції в «Теплі кредити» склали близько 8,5 мільярдів гривень, з яких 3 мільярди повернуто за рахунок програми. В державному бюджеті на поточний рік на програму вже виділено 400 мільйонів гривень, зазначають міністерські. Однак за підрахунками Держенергоефективності, програма потребує понад 2 мільярдів гривень. Недофінансування спричинене перерозподілом грошей, у зв’язку з витратами направленими на фонд боротьби з коронавірусом. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу