Минфин планирует урезать финансирование всех направлений Минкульта

27 марта 2020, 13:37
 

Загроза культурному середовищу України. В ситуації з розповсюдженням коронавірусу і необхідності залучати додаткові кошти для боротьби з вірусом міністерство фінансів планує значно урізати фінансування міністерства культури.

Крах української культури чи практичне розподілення коштів під час карантину. Міністерство фінансів планує урізати фінансування всіх напрямків діяльності Мінкульту. Про це повідомив комітет Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. За їхньою інформацією залишаться лише гроші на утримання – тобто зарплатню. У держбюджеті на 2020 рік на видатки Міністерства культури, молоді та спорту було передбачено майже 15,5 мільярдів гривень.
 
Зокрема міністерство фінансів хоче позбавити фінансування на 750 мільйонів гривень Держкіно, на 500 мільйонів гривень  Український культурний фонд, на 150 мільйонів гривень  інститут книги, туризм – на 240 мільйонів гривень, на суму понад 500 мільйонів гривень програми “зшивання країни”, реставраційні роботи по захисту історико-культурної спадщини, програм інформполітики.
 
Відповідь представників культурного середовища не змусила на себе довго чекати – і закликали Мінфін утриматись від прийняття рішень до проведення консультацій. 
 
Комітет Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики
 
Наголошуємо, що такий крок призведе до кризи і стагнації креативних індустрій країни, втрати тисяч робочих місць. Ми розуміємо, що в ситуації з розповсюдженням коронавірусу і необхідності залучати додаткові кошти для боротьби з вірусом, необхідно переглядати бюджет. Проте, будь-які кроки мають обговорюватись з депутатами профільно комітету та з залученням представників міністерства. Ми готові оперативно увійти в діалог і напрацювати рішення, які не призведуть до краху культурної сфери нашої держави.
 
Також представниками різних сфер кіно, театру, видавництв тощо було запущено ряд заходів під назвою «НІ – знищенню культури». У нинішніх умовах карантину, мітинги відбуваються у форматі інтернет-конференцій.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу