Падение цен на нефть: «Укрнафта» заявила об угрозе финансового коллапса

27 марта 2020, 15:15
 

На ринок нафти коронавірус також вже вплинув. Про ці наслідки "Укрнафта" вже розповіла Уряду. Компанія має пропозиції, як виходити з ситуації.

Карантинні заходи пов’язані з унеможливленням поширення коронавірусу, можуть призвести до загрози фінансового колапсу на ринку нафти. Через обмеження на пересування компанія  «Укрнафта» очікує скорочення споживання нафтопродуктів на 15-20 відсотків. У зв’язку з цим звернулась за допомогою до Кабінету міністрів України, та безпосередньо до гаранта держави Володимира Зеленського.
 
УКРНАФТА
 
Компанія потерпає від двох нищівних чинників: падіння попиту на нафтопродукти через пандемію коронавірусу та рекордно низьких цін на нафту в світі. Ціни на нафту головного індикативу для продажу нафти українського походження впали до рівня 19.23 доларів за барель, що суттєво нижче рівня повної собівартості нафти «Укрнафти» з урахуванням рентної плати та інших платежів до бюджету
 
В компанії зазначають, за таких умов діяльність «Укрнафти» стає збитковою, і компанії загрожує фінансовий крах і зупинка виробництва.  Тож у зв’язку з такою загрозою, Кабміну запропонували розглянути та прийняти рішення щодо запровадження «податкових канікул» або внести зміни до податкового кодексу, які тимчасово знизили б ставки рентної плати для нафти та конденсату. 
 
УКРНАФТА
 
Альтернативою може стати виконання державою в особі НАК «Нафтогаз України» обов’язку по викупу непроданих нафти та конденсату за цінами аукціонів, що не відбулись. Обов’язок «Нафтогазу» викуповувати нафту та конденсат, що не були продані на державних аукціонах, прямо передбачений Законом України «Про нафту та газ», проте він систематично не виконується.
На рынок нефти коронавирус также уже повлиял. Об этих последствиях "Укрнафта" уже рассказала правительства. Компания предложения, как выходить из ситуации.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу