ЧП и ЧС. Какие есть отличия?

26 марта 2020, 16:16
 

НС та НС. Надзвичайний стан та надзвичайна ситуація. Абревіатура одна, проте положення різні. Наша Яна Щетиніна дізнавалися, в чому полягають головні відмінності та чи знають про них містяни.

Надзвичайна ситуація та надзвичайний стан. Поняття схожі, але все ж не однакові, є принципові відмінності. Чи знають, яка різниця існує між положеннями та чи не плутають їх харків'яни, про все це ми в них і запитали. 
 
Анастасія  
 
Ну, я просто сильно в это не вникала, но знаю, что надзвичайний стан - это хуже, чем надзвичайна ситуація. Там как бы вообще категорически жесткие какие-то условия, но в ситуации тоже жесткие условия. И так, чтобы конкретно понимать, какие именно условия у надзвичайної ситуації, я еще пока не знаю, но это моя проблема, нужно знать.
 
Олександр 
 
Чрезвычайное положение - это возможность ограничения конституционных прав человека, предприятий. - А чрезвычайная ситуация? - Она помогает органам власти, решить какую-то проблему, организовать общество, свои силы для борьбы с чем-то, в данном случае для борьбы с эпидемией.
 
Данило 
 
Я не знаю отличий. Да это бред все, серьезно, коронавирус, да это бред все. Ну серьезно, зачем метро закрывать? А как на работу ездить людям?
 
Дмитро 
 
Вы знаете, точных отличий вам не скажу, но единственное важное отличие - это то, что нет ограничений для общества.
 
Дмитро
 
Я не знаю, в чем отличие, потому что по факту отличий нет, вопрос не в том, что вводиться, а как это исполняется, то есть на данный момент я не вижу какого-то глобального отличия, если так в целом.
 
Насправді ж, надзвичайну ситуацію запроваджують, коли існує загроза для життя громадян від аварії, катастрофи, стихії чи то епідемії. Але при такому положенні не порушуються конституційні права українців. Це і є головна відмінність надзвичайної ситуації від надзвичайного стану. 
 
Денис Шмигаль прем'єр-міністр України  
 
Перш за все, це про збільшення наших з вами спільних обов'язків для подолання епідемії. Єдина система цивільного захисту переведена у режим готовності. Цей порядок пришвидшує обмін між регіонами, лікарнями, людьми, задіяними для боротьби с коронавірусом.
 
Також при надзвичайній ситуації є низка обов'язкових дій, що мають допомогти стримати розповсюдження коронавірусної інфекції. Це посилення охорони громадського порядку, інформування населення та дезінфекція об'єктів та територій. Також при надзвичайній ситуації влада не може втручатися в управління приватними компаніями.
 
А от при надзвичайному стані держава вже може впливати на роботу будь-яких підприємств, змінити їхній режим, або ж переорієнтувати на виробництво необхідної продукції. А ще це положення передбачає введення комендантської години, встановлення особливого режиму в"їзду\виїзду та пересування по території, допускається огляд транспорту та обмеження його руху, перевірку документів у громадян, і в необхідних випадках  - проведення особистого огляду, огляду речей, багажу, вантажів, службових приміщень та житла громадян, також допускається примусове вилучення майна у підприємств чи людей, при цьому забороняються масові заходи та страйки. 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу

- фильмы в кинотеатрах Украины