Мошенники спекулируют на продаже масок и антисептиков

25 марта 2020, 16:02
 

Маски та антисептики вже почали продавати в інтернеті шахраї. Українці сплачують гроші, але необхідні в умовах карантину засоби не отримують. Як не натрапити на недобросовісних продавців?

Епідемією коронавірусу вже встигли скористатися шахраї. У інтернеті почала з'являтися неправдива інформація про захворювання та фейкові оголошення про продаж медичних засобів.
 
Про типові випадки шахрайства під час епідемії повідомляють у кіберполіції
 
Зараз найпоширенішими спробами обманути людей є:
 
– Розсилка СМС та телефонні дзвінки про державні компенсації (виплати коштів на лікування, придбання тестів для визначення коронавірусу);
 
– Розповсюдження фейків з метою поширення паніки та дестабілізації ситуації в умовах карантину.
 
Через форму зворотнього зв’язку до кіберполіції надходять звернення щодо спекуляції на товарах першої необхідності під час карантину, а саме масок та антисептиків. Громадяни перераховують передплату, однак товар не отримують.
 
Кіберполіція фіксує збільшення заяв громадян, які надходять через форму зворотного зв’язку, щодо шахрайських дій під час спроби купівлі товарів індивідуального захисту. Громадяни знаходять оголошення з приводу продажу масок та антисептичних засобів на сайтах оголошень та в соціальних мережах. Зазвичай продавці цих товарів вимагають передплату. Після отримання грошей вони видаляють свої оголошення та зникають. Таким чином українці лишаються без грошей і товару.
 
Правоохоронці закликають купувати товар на перевірених ресурсах, без передплати. При виявленні випадків шахрайства громадяни можуть телефонувати на гарячу лінія кіберполіції за телефоном 0 800 505 170.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу