В Харькове прошел семинар по публичным закупкам

20 февраля 2020, 13:38
 

Збільшити ефективність публічних закупівель та зекономити бюджетні кошти. У Харкові відбувся семінар щодо основних змін, які відбудуться на проталі "Прозорро" вже у квітні цього року.

У квітні цього року вводяться в дію зміни до Закону "Про публічні закупівлі". Документ знижує поріг закупівель до 50 тисяч гривень, запроваджує обов’язкове звітування в системі ProZorro, встановлює персональну відповідальність посадових осіб за порушення законодавства у цій сфері та передбачає механізм автоматичного відхилення пропозицій з “аномально низькими цінами". Ці зміни є суттєвими, зазначає директор "Прозорро" Василь Задворний, саме тому для розпорядників коштів за ініціативою Харківської міської ради провели семінар та ознайомили їх з основними новаціями роботи порталу.
 
Василь Задворний директор ДП "Прозорро"
 
Є чотири великі блоки. Я б почав з виділення підвищення ефективності закупівель. Там багато новел, що стосуються і зменшення порогу, тобто оці відомі історії, коли звітами і прямими договорами заключають договори на 199 тисяч гривень, аби не провдити аукціони, підуть у минуле. Дороги по 40 метрів прямими договорами, уже сподіваємось, ніхто закувати не буде. Вводяться додаткові можливості для постачальників підвантажувати свої документи в разі, якщо вони припустилися технічних помилок. У замовників з'являється можливість боротися з демпінгвими цінами. 
 
Василь Задворний виділяє ще три блоки змін:  блок справедливості, завдання якого зменшити тендерний тролінг; приведення законодавства у відповідність з нормами Європейського союзу і блок, пов'язаний з цифровізацією. Заступник міського голови Михайло Фатєєв зазначив, що ці нововведення стосуються всіх учасників закупівельного процесу.
 
Михайло Фатєєв директор Департаменту економіки та комунального майна
 
Харків завжди був одним із перших міст, в яких впроваджувалисям нові електронні технології закупівельного процесу, зокрема: участь у пілотному проекті електронних закупівель та введення в дію закону "Про публічні закупівлі", створення єдиного кабінету замовника для надання відповіді на веб-порталі "Дозорро", участь у проекті продажу основних фондів, які підлягають списанню через веб-портал "Прозорро: продажі". Така практика запроваджена Харківським міським головою Кернесом Геннадієм Адольфовичем і надалі залишатиметься усталеною та сприятиме ефективності і прозорості закупівель.
 
Наразі в Україні більше, ніж 200 тисяч постачальників, що беруть участь у публічних закупівлях. У "Прозорро" зазначають, що платформа дозволяє державі щороку економити до 1 мільярда доларів США.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу

- фильмы в кинотеатрах Украины