В горсовете прошел семинар по кибербезопасности

19 февраля 2020, 14:37
 

Фішинг, двуфакторна автентифікація, генерація кодів, резервне копіювання – терміни, з якими хоча б раз стикався кожен з нас. Адже щодня ми користуємось інтернет-сервісами, соцмережами, платіжними системами, банкоматами. Розуміючи актуальність питання кібербезпеки , міська рада проводить тематичні заняття для підвищення рівня обізнаності своїх працівників у цій темі.

Сергій Захаревич заступник керуючого справами виконкому Харківської міськради
 
Чинним законодавством поняття кібербезпеки визначається як стан захищеності життєво  важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави. Саме тому на сьогоднішній час ми приділяємо велику увагу кіберзахищеності, кібербезпеці. На сьогоднішній час нами проводиться ряд заходів щодо інформування, в тому числі і вас , як посадовців у сфері кібербезпеки.
 
Під час семінару посадовці міськради та її виконавчих органів розглянули основні  питання кібербезпеки: як правильно підібрати надійний пароль , скільки їх повинно бути та як запам'ятати всі ; для чого  робиться резервне копіювання, навіщо використовувати двуфакторну автентифікацію  особи,  що таке фішинг, безпечне використання публічних мереж WiFi, тощо.
 
Михайло Долженко начальник відділу Департаменту міжнародної співпраці Харківської міськради 
 
Для себя я почерпнул, например, отдельные моменты касательно паролей компьютера, что существуют определенный программы, которые генерируют пароли, а ты должен знать только какой один мастер-ключ для себя и как это все правильно хранить, где это хранить. И очень правильно, что проводит харьковский городской совет такие тренинги и учит людей как обезопасить себя, своих родных и близких, а также свое рабочее место от кражи личной с моих личных девайсов, рабочего компьютера или личной техники.
 
Цифровізація Харківської міськради та її виконавчих органів – це можливості для зростання, стабільності і соціального благополуччя харків'ян, говорять у міськраді. Однак, додають, не достатньо бути тільки цифровими  - місто має бути ще й безпечним!  
 
Дмитро Спасібов начальник відділу технічного захисту інформації
 
Метою цього заняття є інформаційна пропаганда дотримання правил кібербезпеки. Все інше добре, ніяких інцидентів в нас ще не було.
 
Окрім того, що присутні на семінарі познайомились з теорією захисту інформації, розглянули багато прикладів, посадовці  ще й тест на знання правил кібербезпеки успішно склали.  Професор кафедри інформаційних технологій  та кібербезпеки Харківського національного університету внутрішніх справ, який і провів заняття,  пояснює, чому саме так важливо дбати про обізнаність працівників будь-якої організації в питаннях збереження і захисту інформації.
 
Віталій Носов професор кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки ХНУВС 
 
Зловмисників цікавить не тільки гроші, щось таке матеріальне, а будь-яка інформаційна платформа, яку можна захопити і використати для інших атак, щоб убезпечити себе від розслідування, щоб вони не були спільниками. Тобто з під вашої інформаційної системи міської ради можно вчиняти інші правопрушення. Тому, будь-яка організація, де є комп’ютер є об*єктом, цікавістю зловмисників, щоб заволодіти і отримати доступ.
 
І на останок - лайф-хак від фахівця з кібербезпеки – золоте правило для користувачів сучасних гаджетів, яке корисно буде почути всім:
 
Віталій Носов професор кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки ХНУВС
 
Як ви вважаєте , що є головним правилом кібербезпеки? Для простого користувача – не клікати, не тикати куди не слід, тоб то  перш ніж щось зробити, потрібно подумати, і якщо не впевнений - не виконувати. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу

- фильмы в кинотеатрах Украины