Украинцы будут получать одну платежку за газ

13 февраля 2020, 13:55
 

Одна квитанція, замість двох. Рахунки за постачання та розподіл газу виставлятимуть на одному аркуші задля зручності споживачів, вирішили у кабінеті міністрів. А тим, хто блакитне паливо взагалі не споживає, все одно доведеться платити.

Облгази виставлятимуть плату за постачання і розподіл газу в одній платіжці. Про це повідомили у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Окремі рахунки українці почали отримувати з 1 січня. 
 
Валерій Тарасюк голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 
 
Коли ми кажемо про одну платіжку, щоб зробити знову одну платіжку, ми кажемо про зручність для споживача. Ми також зараз спілкуємося з компаниями і дійшли згоди для того, щоб для зручності споживачів, щоб фактично вони отримали ці дві платіжки на одному аркуші. Фактично це буде означати одна платіжка. Коли ти йому кажеш "одна платіжка", ну да, одна. 
 
Платіжки отримують у тому числі ті, хто газу не споживає. Міністерство соціальної політики планує надати субсидію та пільгу за нову послугу з розподілу палива у лютому 2020 року. У той же час НКРЕКП не планує скасовувати плату за розподіл газу для тих домівок, що підключені до мереж, але не є споживачами. Вже схвалено проект рішення, яким змінено механізм визначення плати за послуги розподілу природного газу для побутових споживачів, які є новими або які протягом минулого газового року не користувалися послугою. 
 
Середнє значення плати за розподіл природного газу по Україні для зазначених побутових споживачів складе:
 
· 2,8 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 39 куб. м в рік) – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
 
· 8,8 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 126 куб. м в рік) – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
 
· 21,9 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 314 куб. м в рік) – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення.
 
Ухвалити дане рішення планують в найкоротші строки. Урядовці зазначають, що це дозволить зменшити фінансове навантаження на нових побутових споживачів та побутових споживачів, які не здійснювали споживання природного газу в минулому газовому році.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу