Евродвижение в Харькове набирает обороты

5 февраля 2020, 12:12
 

Не менш креативні та ініціативні учасники євроруху Харкова. І це вони вже не один рік доводять своєю діяльністю. У скарбниці їхніх справ десятки і десятки реалізованих проектів, які поширюють європейські цінності і демонструють готовність навчатися і жити в демократичній країні.

Вони будують Європу. І починають з себе, з власного дому, зі своєї школи та рідного міста. Це про справжній шкільний авангард - Асоціацію євроклубів Харкова, що діє в межах діяльності міської організації учнівського самоврядування. Євроклубівці так і кажуть, своїми знаннями і, головне, справами намагаються наблизити Україну до європейського співтовариства.
 
Володимир Катвалян учень спеціалізованої школи №73, голова Асоціації шкільних євроклубів
 
Наша деятельность направлена на то, чтобы каждый ребёнок понимал, что Европейский Союз - это мы, что мы можем сделать большой шаг к тому, чтобы Харьков стал европейским городом. 
 
Владислав Ялукш учень ліцею №149, президент шкільного євроклубу
 
Мы также хотим провести много конкурсов и квестов на тему знания Европы и как можно провести евроинтеграцию в Украине. Мы начинаем с малого, пока начинаем с себя, потом реформируем школу, а потом наконец-то переходим к глобальному миру. 
 
І союзників у них стає дедалі більше. До Асоціації, до складу якої вже входять 84 шкільних євроклуби, готові приєднатися ще 22 з інших загально-освітніх навчальних закладів міста. 
 
Анастасія Сургай учениця школи №145
 
Мы готовы принимать участие. Мы создаём по-тихоньку нашу еврогруппу, уже придумываем название и придумываем.
 
І новачків готові взяти у велику команду. Тож на засіданні Асоціації шкільних євроклубів лідери учнівського самоврядуваняя розповіли їм про досвід та ідеї  розвитку сучасної, демократичної європейської школи, про кращі практики та іновації євроклубівського руху, можливості співпраці з дитячими громадськими організаціями країн ЄС у сфері поширення європейських цінностей, а також про конкурси, проекти та плани роботи на рік. 
 
Запропонували новачкам і поповнити власну скарбничку цікавих наробок і запросили взяти участь у майстер-класах, або як їх тут називають євромайстерках. Перша така була присвячена євроінтеграції, бо всі проекти євроклубівців спрямовані перш за все на популяризацію європейських цінностей. От школярі і продемонстрували як працюють у цьому напрямку. 
 
Вікторія Луковенко учениця спеціалізованої школи №73, президент шкільного євроклубу 
 
Так как наш евроклуб входит в топ-10 самых лучших евроклубов Украины, я думаю, что это обозначает, что мы очень инициативные, это инициатива держится на протяжение всех этих 15 лет. У нас всегда в школе было очень много активных школьников и самое главное учителей, которые их поддерживают.
 
Багато уваги євроклубівці приділяють також волонтерській діяльності, допомозі інтернатам, шпиталям, ветеранським організаціям та спілкуванню зі своїми закордонними друзями. Тож аби поділилися досвідом роботи організували євромайстерку - "Абетка створення проекту". 
 
Марія Демухіна учениця школи №75, член шкільного євроклубу
 
Мы хотим поведать о том, как мы общаемся с другими странами, с другими сверстниками нашими, как мы познаём их традиции и узнаём о других городах. 
 
Дар'я Дмитрук учениця школи №75, член шкільного євроклубу
 
Оказывается у нас есть много общего: чтение книг на разных языках, спорт, танцы, пение. Также мы с ними любим общаться по скайпу, это очень увлекательно.
 
А от учні 65-ої гімназії не тільки представили свій клуб та його діяльність, а й підготували випробування для вчителів. Тож дорослі куратори  з інших шкіл міста стали не тільки партнерами а й трішки учнями. Щоправда оцінок їм не ставили і всі квести та вікторини на тему "Будуємо европейську країну" провели для них в ігровій формі. 
 
Ілля Нечитайло учень гімназії №65, член шкільного євроклубу 
 
Сегодня мы поднялись на новую ступеньку, мы начинаем работать со взрослыми. Это хороший опыт для нас. Я могу сказать, что учителя готовы к этому, они многое знают, но не все идеальные.
 
У студії ж толерантності і розказували, і навчали як важливо бути терпимими до будь-якого іншого способу життя, поведінки, звичаїв, почуттів, ідей і вірувань, адже саме це є умовою стабільності та єдності. І таку стабільність та єдність вчерговий раз продемонстрували шкільні євроклуби Харкова, які наслідують і не поступаються європейськими цінностями і це для них вже стиль життя.  
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу