Миротворческое движение в Харькове набирает обороты

31 января 2020, 12:05
 

Молодь Харкова обирає мир. Миротворчий рух Першої столиці набирає обертів. Все більше школярів вступає до лав юних миротворців, які своєю місією вважають популяризацію виховання молоді згідно з принципами культури миру і толерантності.

До масштабного миротврчого руху Першої столиці приєднується все більше маленьких творців добра та миру. От і сьогодні понад 30 харківських школярів отримали посвідчення юних миротворців. До цього вони пройшли іспит, брАли участь в різних суспільно значущих заходах, акціях, займалися волонтерською діяльністю. І от промовили клятву, наділи блакитні берети і на знак їх вітання пролунав символічний дзвоник миру. 
 
Ярослав Моргун юний миротворець, учень гімназії №39
 
Давно этого хотел, чтобы делать хорошие дела, помогать людям и вносить свою часть в эту работу. 
 
А добрі справи - вони нескінченні, зазначають школярі. Тож у скарбничці юних миротворців Харкова безліч заходів - акції, турніри, фестивалі та флешмоби як з патріотичного, так і освітнього, спортивного та благодійного виховання. 
 
Руслан Коваленко голова Клубу юних миротворців, учень гімназії №39
 
Задача миротворців - зберігати мир у всьому мирі і підтримувати його своїми справами. 
 
Організували школярі навіть музей руху юних миротворців Харкова. Він доречі такий єдиний в Україні. Бо пишатися є чим. Робота, яку ведуть, грандіозна і вона не обмежується кордонами міста. Досвід миротворців презентовано і високо оцінено вже і на міжнародному рівні. От і нещодавно делегація з Харкова взяла участь в 11-му Міжнародному з'їзді ветеранів миротворців, який проходив у Чехії . 
 
Юлія Закліпенко екскурсовод музею руху юних миротворців, учениця школи №28
 
Багато ветеранів були зацікавлені саме нами, бо ми були єдині юні миротворці. Що ось діти і такі великі справи роблять. Це дуже приємно. 
 
А наразі школярі воліють залучити до миротворчого руху якомога більше однолітків. Тож цього разу під час засідання Клубу юних миротворців, який ось вже як 10 років працює при міській організцації учнівського самоврядування, вони організували тематичні інтерактивні майданчики. Зокрема, навчали створювати ось такі деревця та голубІв, як символи злагоди та миру. 
 
Дар'я Петрова, юний миротворець, учениця школи №92
 
Ми створюємо це дерево для того, щоби вся молодь приєднувалась до нас та робимо брошки зі стрічками нашої символіки, української. Ми хочемо, щоби всі пам"ятали, що мир - це головне. 
 
І їхній голос миру лунає повсюди. Юні миротворці започаткували і таку акцію, як "Пошта миру", де кожен школяр може українським військовослужбовцям надіслати подарунок та написати листа зі своїми найщирішими побажаннями. 
 
Микита Охрименко юний миротворець, учень школи №28 
 
Діти маркують листи спеціальними голубами, ми збираємо їх і передаємо у госпіталь, асоціаії ветеранів, спілкам. І ця акція є такою, яку бійці більше всього згадують.
 
Денис Семенюк голова Асоціації ветеранів АТО м.Харкова
 
Кожен лист, який на фронті отримує солдат - це є оберегом, натхненням, це є другою душею, яка зберігає і обігріває нас.  
 
Продемонстрували новачкам юні миротворці і свою творчу діяльність, а саме видавництво власної дайджест-газети, над якою працюють всі разом. Тут вони публікують найважливішу інформацію, найцікавіші факти свого життя та представляють звіт про свою роботу.    
 
Поліна Іорданова юний миротворець, учениця школи №162 
 
Інформацію ми доносимо у цих газетах до інших людей, щоб надати їм можливість залучитися до нас та пізнати оцю нашу ціль, що треба робити мир, тому що ми за мир. 
 
Готуються миротворці і до гри-квесту "Блакитний берет". Свого часу вони самі її ініціювали, розробили і тепер вона стала традиційною.  Гра доволі насичена усілякими завданнями, естафетами, а тому потребує ретельної підготовки всієї команди. А ще юні миротворці опікуються безпекою і проводять низку заходів  в межах реалізації проекту "Громада, дружня до дітей та молоді".  
 
Марія Одаренко юний миротворець, учениця гімназії №39
 
Мы давно задумывались над вопросом безопасности в ученической среде. Поэтому начали посещать мастер-классы, организовывать тренинги для ребят школьного возраста и каждый ученик может присоединиться к нашему движению. 
 
Вдалися школярі і до розробки власних проектів з безпеки. Зокрема, учні 150-ї школи пропонують на ігрових і спортивних дитячих майданчиках на загальний огляд встановити корисну для дітлахів інформацію. 
 
Поліна Гончарова голова учнівського самоврядування школи №150
 
Мы разработали стенды, где будут в яркой форме изображены правила, которые будут понятны детям и доступны для них, они смогут их понять, смотря на яркие картинки, а не просто уча правила из учебников. 
 
Тож робота юних миротворців триває за усіма напрямками їхньої діяльності. А значить попереду ще багато різноманітних заходів і цікавих зустрічей.  

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу