В Нацбанке рассказали, как определить поддельную 200-гривневую купюру

29 января 2020, 14:10
 

Нацбанк вже готує до обігу нову купюру, номіналом 200 гривень. А в Україні продовжують ширитися фальшиві банкноти із зображенням Лесі Українки. Аби вберегти українців від використання підроблених коштів, регулятор підготував відео-роз'яснення та пояснив, як відрізнити справжні гроші від фальшивих.

В Україні днями Нацбанк вилучив з обігу близько 40 штук фальшивих купюр номіналом 200 гривень зразка 2007 року, при чому на банкнотах вказано рік випуску 2014. Підроблені гроші вилучали переважно у закладах торгівлі.  
 
Михайло Луценко заступник начальника відділу дослідження і захисту грошей 
 
Папір, на якому друкована підробка, тактильно відрізняється від справжнього банкнотного паперу. При розгляді підробки проти світла, ми можемо побачити, що імітований в підробці водяний знак відрізняється від справжнього водяного знаку: відсутній об'єм та напівтона. В підробці відсутній світлий елемент водяного знаку та не співпадають частини наскрізного захисного елементу.
 
Підробку надруковано на папері з водяними знаками у вигляді англійських літер S, роз'яснюють в НБУ. При зміні кута нахилу справжньої купюри колір на цифрі 200 повинен змінюватися з бузкового на оливково-зелений. Але деякі ознаки підробки можливо виявити лише за допомогою ультрафіолетових приладів. Так, на справжній банкноті з лицьового боку слово "національний" повинне світитися помаранчевим кольором, а зі зворотньогом боку свічення такого ж кольору повинне бути на нижньому номері.
 
Михайло Луценко заступник начальника відділу дослідження і захисту грошей 
 
Також в підробці відсутній інфрачервоний та магнітний захист. Такі підробки гарантовано визначаються при машинній обробці готівки. 
 
Опис елементів захисту банкноти гривні та перелік банкнот і монет, які перебувають в обігу можна знайти на сайті НБУ. У разі наявності сумнівної валюти регулятор рекомендує звернутися до найближчого банку.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу