В Харькове успешно реализуется проект "Институт образовательного омбудсмена"

27 января 2020, 12:49
 

Найкращою формою реалізації захисту прав учнів, підвищення рівня їх правової культури на сьогодні по праву вважається інститут освітнього омбудсмена. У харківських школах такий системно працює вже другий рік поспіль. Була створена вже і Координаційна рада, до якої входять обрані омбудсмени, а от наступний етап - це координація роботи.

Молоді, ініціативні та креативні - це про учасників учнівського самоврядування міста Харкова. Адже всі ці школярі прагнуть розвивати лідерські якості та відстоювати інтереси дітей. Тому з таким запалом і включились у роботу шкільних омбудсменів, адже це саме та людина, яка є громадським представником прав дітей та захисником справедливості. 
 
Михайло Полозов член ради омбудсменів Харківської міської організації учнівського самоврядування, учень школи №117
 
Изучал правила как себя преподносят омбудсмены, кто это такой, какие у него действия, какие поручения и вообще что он должен делать. Конфликтные ситуации происходят, например, двое мальчиков поссорились из-за того, что кто-то кого-то толкнул и каждый хочет доказать свою правоту. Я прихожу, уверенный в себе, и помогаю им решить ситуацию. 
 
Діана В'юннік омбудсмен школи №54
 
Я работаю с начальной школой. Дети в принципе большинство знают свои права, но иногда есть открытием то, что я им рассказываю. Я точно также омбудсмен в нашей школе и помогаю детям решать их конфликтные ситуации, чтобы они понимали, что они могут делать, а что не могут делать.
 
Школярі настільки поринули у вивчення своїх прав, що тепер знають їх досконало. А переможці конкурсу лепбуків "Я маю право" навіть представили проекти правової тематики із зазначенням, як вирішувати конфлікти. А учні 157-ої школи навіть розробили "кейс омбудсмена", такий своєрідний довідник для ефективної роботи.   
 
Наталія Дєткіна учениця школи №157 
 
Например, для детей есть сказки, где написано какое право где нарушается, чтобы им было понятней визуально. Для старшеклассников есть ребусы разные, загадки. Это помогает омбудсменам работать, а детям понимать, что такое право и не нарушать права других. 
 
А найменші учні пішли ще далі і досконало вивчили таку проблему як булінг. А для обізнаності інших вирішили підійти творчо і створили на цю тему соціальний ролик. Натомість вдалися і до конкретних заходів у своїй школі. 
 
Владислава Новік учениця школи №157 
 
В школе мы сделали "скриньку довіри", если кто-то кого обидел, туда бросали записку и школьный психолог помогал ему решить эту проблему. 
 
Владислав Масленніков учень школи №157 
 
Когда мы делали проект, то много узнали от учителя и решили, что не будем ругаться, а будем стараться жить дружно.
 
Шкільне самоврядування, відзначають самі школярі, взагалі здатне змінити форму шкільного життя, адже перетворює вчителів і учнів в однодумців і ще, що головне, воно реалізує їхнє право на свободу слова і думки та на самореалізацію та участь в суспільному житті. Через те все більше дітлахів включається у цю роботу. Ну а щоби зробити її більш координованою, на засіданні правової корпорації Харківської міської організації учнівського самоврядування було затверджено оновлене положення про Раду шкільних омбудсенів.  
 
Мирослав Товстокорий голова правової корпорації Харківської міської організації учнівського самоврядування, учень гімназії №144
 
Ми співпрацюємо з Геннадієм Адольфовичем Кернесом, з молодіжною радою Харкова і ми вирішуємо на міському рівні питання усіх школярів. Питань багато, по-перше, про положення, ми хочемо щоби діти хотіли більше розвиватися у цьому напрямку, напрямку лідерів, осмбудсменів і в усіх напрямках наших шкіл. 
 
Організували для більшої обізнаності школярів і інтерактивні майданчики, аби продемонструвати свої знання не тільки в теорії, а й на практиці. Так вони вчилися розв’язувати конфліктні ситуації із повсякденного життя, опрацьовували проблем шкільного середовища та відповідати на непрості питання фахівців із сфери права. Адже всі розуміли мало мати права, треба бути спроможними їх реалізовувати. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу