Новый трудовой кодекс. Будут ли иметь возможность увольнять без причины

24 января 2020, 13:45
 

Суперечки навколо нового трудового кодексу тривають. 7 грудня уряд України схвалив законопроект про працю. За словами головного урядовця країни Олексія Гончарука, він повинен був збільшити кількість легальних робочих місць та розширити соціальний пакет робітників.

Одним з головних аргументів невдоволеності робітників новим кодексом про працю була стаття про звільнення. За словами міністра розвитку економіки Тимофія Милованова, у вищенаведеному законопроекті йдеться про можливість звільнити робітника за ініціативи роботодавця. Але для цього повинна бути причина, підкреслює урядовець. Та її пояснення. Також у кодексі чітко прописані строки повідомлення про звільнення.
 
Тимофій Милованов міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України
 
У статті 35 проекту закону "Про працю" йдеться про можливість звільнення за ініціативою роботодавця, але не йде мова, що це має відбутися без пояснення причини.
 
Однак з таким твердженням міністра згодні далеко не всі. Експерти зазначають, все навпаки.
 
Сергій Тесленко голова об’єднання профспілок Харківської області
 
В том виде, в котором выписана на сегодняшний день статья 35, дает такое право работодателю безосновательно уволить. Как звучит статья, «Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця» и эта статья работает самостоятельно.
 
За словами Сергія Тесленка, 35 стаття не дає роз’яснення даному питанню, на відміну від наступних статей проекту закону, у яких конкретизовано причину звільнення. 
 
Сергій Тесленко голова об’єднання профспілок Харківської області
 
Если бы в статью 35 было включено: «розірвання трудового договору за ініціативи роботодавця». Двоеточие и перечень всех тех моментов, а их не так много - 6, были перечислены в статье 35 и потом шло разъяснение по срокам и выплатам тогда, нет вопросов.
 
Однак, пояснення такі, у зв’язку з тим, що стаття 28, по якій розглядаються питання зміни умов трудового договору між працівником та роботодавцем, такі як розмір заробітної плати, умови праці, норми виробітку - ініціатором пропозицій  може вступити і робітник, і роботодавець.  
 
Сергій Тесленко голова об’єднання профспілок Харківської області
 
Но если выступает работодатель с инициативой, а работник отказывается подписывать такой договор дополнительный, в законе написано, что на основании той же статьи 35, в которой не указанно никаких причин на увольнение, работодатель имеет право уволить данного работника.
 
На думку Сергія Тесленка, проблема полягала у концепції розробки проекту закону. А саме відсутність при роботі над документом спеціалістів цієї сфери з міжнародних та безпосередньо українських організацій праці.
 
Сергій Тесленко голова об’єднання профспілок Харківської області
 
Поэтому я уверен, здесь техническая ошибка специалистов, которые готовили данный проект закона. И поэтому на сегодняшний день профсоюзы не снимают вопроса о том, чтобы при проработке данного проекта закона альтернативных и других, присутствовали и принимали участие эксперты международной организации труда.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу