Харьков на пути цифровой трансформации. Скоро в городе заработает электронное удостоверение водителя

24 января 2020, 13:36
 

Економія часу на реєстрацію дитини та оформлення на неї допомоги, електронні водійські посвідчення замість пластикових карток. Саме над цими проектами продовжують працювати у міській раді.

Харків на шляху масштабної цифровізації  у сфері надання послуг містянам. Так з початку року у Першій Столиці активно працює та розвивається сервіс Е-малятко, що функціонує також і на всеукраїнському рівні з першого січня цього року. 
 
Олег Дробот заступник Харківського міського голови з питань цифрової трансформації
 
Від серпневого рішення Президента стосовно запуску Е-малятко був встановлений відповідний термін технічної реалізації цього проекту і лише ми сьогодні в Харкові маємо сказати про те, що першого січня ми були готові. Готові юридично та технічно і всі інші міста наздоганяють нас саме з тих причин, що ми передбачили це питання, ми завчасно почали оцифровувати свої данні, завчасно стали підштовхувати державу, щоб вона нам надала нам доступ до державних реєстрів і це дало нам змогу першого січня запуститись.
 
Наразі сервіс Е-малятко продовжує знаходитись у режимі так званого бета-тестування. Це означає, що якість цього сервісу відпрацьовується згідно актуальних потреб харків'ян. Головна перевага в його використанні - це значна економія часу батькам при народжені дитини, адже достатньо написати всього лише одну заяву аби отримати одразу 10 послуг, що стосуються реєстрації новонародженого та надання допомоги від держави. 
 
Олег Дробот заступник Харківського міського голови з питань цифрової трансформації
 
Якщо раніше до цього треба було відвідувати декілька установ і отримувати декілька паперів та відстоювати відповідні черги і гаяти час, то сьогодні ми беремо одну заяву та навіть кошти вже надходять автоматично на банківську картку батьків стосовно соціальної виплати. Це є дуже важливим кроком.
 
Більш того, у цьому році у міськраді працюватимуть над низкою і інших проектів, що надають послуги харків'янам та покликанні значно спростити їхнє життя. Так вже зараз ведеться активно робота над впровадженням водійського посвідчення у смартфоні. Наразі - це тільки пілотний проект, що знаходиться на стадії розробки, в якій беруть участь і співробітники міськради. 
 
Олег Дробот заступник Харківського міського голови з питань цифрової трансформації
 
І коли зараз мене може зупинити поліція і вона в мене запросить це посвідчення.  Я можу, показати цей QR-код і вони повинні його відсканувати - Чим? - Телефоном або спеціальним пристроєм - і це посвідчення водія буде підтверджено дуже швидко ми інтегруємо, коли я кажу ми - тому що ми працюємо з Міністерством спільно, ми інтегруємо сюди паспорт громадянина України, який можна буде пред'явити в будь-якій установі - де забажаєте. Нотаріусу в ЦНАПах. На кордоні думаю ні, тому що це міжнародна практика. Але в середині країни - це буде повноцінний офіційний документ, що посвідчує особу.

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу