Школьников могут отправить на "пересдачу" ВНО за списывание

24 января 2020, 12:32
 

Школярів каратимуть за списування, а вчителів за підказки на аттестаціях. Це передбачено в Законі про повну загальну середню освіту, прийнятим Верховною Радою. Яка відповідальність чекатиме учнів, чи позбавлятимуть вчителів пільг, та чи можна оминути покарання?

Парламент ухвалив закон про повну загальну зередню освіту. Документ містить низку нововедень, як для педагогів, так і для учнів. Зокрема, багато уваги законодавець приділив такому поняттю, як "академічна доброчесність". Її порушенням вважаються: списування, обман, хабарництво, необ'єктивне оцінювання, підказки від вчителя до учня на семестровій контрольній, іспиті, зовнішньому незалежному оцінюванні. Також каратиметься використання учнем шпаргалок і технічних пристроїв під час контрольних.
 
Проект Закону про повну загальну середню освіту
 
За порушення академічної доброчесності до учня може бути застосовано такі види академічної відповідальності: 
1) зауваження;
2) повторне проходження підсумкового оцінювання;
3) повторне проходження державної підсумкової атестації;
4) повторне проходження відповідного освітнього компонента освітньої програми;
5) позбавлення отриманих з порушеннями академічної доброчесності академічної стипендії, призових місць на учнівських змаганнях, турнірах, олімпіадах, конкурсах.
 
Рішення про відповідальність учнів приймає педагог, який виявив порушення, або педагогічна рада. А от позбавити школярів призових місць на олімпіадах та стипендій за високі досягнення може лише той орган, який надав ці винагороди й пільги. Вчителів теж притягатимуть до відповідальності за порушення доброчесності, зокрема, за допомогу учням під час підсумкових атестацій. 
 
Проект Закону про повну загальну середню освіту
 
Педагогічні працівники, щодо яких встановлено факт порушення академічної доброчесності: 
 
1) не можуть бути залучені до проведення процедур атестації педагогічних працівників, акредитації освітніх програм, інституційного аудиту закладів освіти та інших процедур зовнішнього забезпечення якості освіти; учнівських олімпіад та інших змагань;
2) не можуть бути допущені до позачергової атестації, що має на меті підвищення кваліфікаційної категорії або присвоєння педагогічного звання;
3) не можуть отримувати будь-які види заохочення (премії, інші заохочувальні виплати, нагороди тощо) протягом одного року. 
 
Рішення про порушення доброчесності вчителями приймає педагогічна рада. Вона ж визначає, якою буде відповідальність вчителя. Закон визначає, відповідальність, що повинна бути співмірною з вчиненими порушеннями. Учні та педагоги можуть оскаржити рішення про покарання. Закон про повну загальну середню освіту небере чинності після офіційного оприлюденення.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу