В Украине закупили препарат для лечения туберкулёза стойкого к медикаментам

20 января 2020, 14:39
 

В усі регіони країни розподілили поставки високоефективного медичного препарату для комплексного лікування пацієнтів, які мають стійкість до протитуберкульозних ліків. У Мінохорони здоров'я зазначають, що закупивши цей критично важливий для пацієнтів препарат, значно розширюються можливості для їхнього комплексного лікування.

Україною вперше було закуплено за кошти державного бюджету майже 5 тисяч курсів високоефективного протитуберкульозного препарату. Така кількість, запевняють у профільному міністерстві, створить 100% річний запас і забезпечить повну потребу в препараті всім пацієнтам з лікарсько-стійким туберкульозом. Перша частина ліків, а це понад півтори тисячі курсів, вже надійшла в Україну і розподілена по регіонам.
 
Російську компанію, як ексклюзивного дистриб'ютора препарату  в східнєвропейському регіоні, було замінено на українську компанію з ціновою пропозицією за результатами перемовин 1700 доларів США за курс. Для того, щоб це стало можливо, було докладено чимало зусиль, подолано бар'єри у доступі до цього життєвоважливого лікарського засобу та досягнуто компроміс.  
 
В Україні препарат вже зареєстрований відповідно до наказу Мінохорони здоров’я. Його використання схвалено Європейською агенцією з медпрепаратів, як частину комбінованого лікування пацієнтів, які мають мультирезистентні форми або розширену стійкість до протитуберкульозних препаратів, а таких тільки за перше півріччя 2019 року було зареєстровано майже 1800 випадків. 
 
Туберкульоз - це інфекційне бактеріальне захворювання. Шлях передачі: повітряно-крапельний. Часто люди звертаються до лікаря на пізніх стадіях хвороби. Це, у свою чергу, призводить до подовження терміну лікування. Тому важливо, щоб при перших проявах симптомів туберкульозу: кашель, який не припиняється понад 2 тижні, різке схуднення, нічна пітливість, слабкість, зверталися до свого сімейного лікаря. 
 
Мінохорони здоров’я також продовжує роботу із забезпечення українців ліками. Зазначають, важливо, щоби регіонами була надана достовірна інформація про реальну потребу пацієнтів, мовляв тоді кожен, хто потребує лікування, зможе отримати цьогоріч медичну допомогу. Зараз міністерство веде збір замовлень на придбання медикаментів і медвиробів, які будуть закуповуватись за кошти державного бюджету. Зокрема, мова йдеться про заявки на закупівлю антирезусного імуноглобуліну, реактивів для проведення скринінгу новонароджених і препаратів для лікування в них дихальних розладів, медикаментів для дитячого діалізу та ліків для замісної підтримуючої терапії. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу