Дети-переселенцы будут питаться бесплатно

17 января 2020, 15:57
 

Безоплатне харчування для дітей-переселенців. Законопроект із такою пропозицією ухвалила Верховна Рада. Та ще в ініціативі йдеться про харчування для немовлят.

Діти-переселенці харчуватимуться безоплатно, і не лише в початкових, а й в середніх, старших класах та професійно-технічних закладах. Верховна Рада ухвалила законопроект в другому читанні та в цілому, що забезпечить таку можливість. Крім цього, в документі передбачено, що немовлята та малеча до 2 років, батьки яких також переселенці, отримуватимуть безоплатно ще й дитяче харчування. Всього ж по Україні нараховують приблизно півтора мільйони внутрішньо переміщених осіб, з яких майже 192 тисячі - діти. 
 
Пояснювальна записка проекту Закону № 0930
 
Додаткова потреба для забезпечення 192 тис. дітей харчуванням становить 323 млн. грн. виходячи із наступних розрахунків:
- орієнтовна вартість одного харчування на одну дитину становить 10 грн.;
- за вирахуванням канікул навчання здійснюється протягом 8 місяців (в середньому 21 день на місяць).
 
Взагалі подібна державна програма, щодо безоплатних обідів в школі, колись вже діяла в Україні. Її відмінили в 2016 році, проте не в усіх містах підтримали таку ідею. Наприклад, в Харкові зберегли можливість безоплатного харчування принаймні для початкових класів. Наразі 52 тисячі дітей не розраховуються за шкільні обіди, кошти сплачуються з місцевого бюджету. 
 
Наталя Воробйова головний спеціаліст Департаменту освіти 
 
Для того, щоб отримати безкоштовне харчування, для того щоб дитина скористалась правом на безоплатне харчування, батькам необхідно звернутися до адміністрації школи. Написати заяву на ім'я директора і надати документи, що підтверджують статус дитини. І дитина з наступного дня вже буде забезпечуватися харчуванням. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу