Только на украинском! С 16 января вся реклама должна быть на государственном языке

14 января 2020, 14:41
 

Штраф від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинене вперше. Такі заходи очікують на порушників вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо застосування державної мови у сфері реклами.

Тільки державною! З 16 січня набувають чинності норми статті 32 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Документ був ухвалений Верховною Радою наприкінці квітня минулого року. Ця стаття регламентує використання державної мови у сфері реклами. Із зазначеної дати вся реклама на телебаченні, радіо, а також у друкованих виданнях має бути виконана лише українською мовою.
 
Водночас телерадіоорганізації закордонного мовлення, телерадіоорганізації, що ведуть мовлення однією або кількома офіційними мовами Європейського Союзу, поряд із державною мовою можуть розміщувати рекламу офіційними мовами Європейського Союзу. 
 
У друкованих засобах масової інформації, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, допускається розміщення реклами тією мовою, якою видається такий друкований засіб масової інформації.
 
Цим законом були внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими визначено, що порушення вимог Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо застосування державної мови у сфері реклами тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або попередження, якщо порушення вчинене вперше. 
 
16 липня минулого року в Україні набув чинності Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Серед іншого, він зобов'язав володіти державною мовою і застосовувати її при виконанні службових обов'язків ряду посадових осіб, в тому числі Президента, голови Верховної Ради і його заступників, прем'єр-міністра і нардепів.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу