Коллекторам запретят выбивать долги у украинцев: соответствующий закон Рада приняла в первом чтении

13 декабря 2019, 15:08
 

Колекторам хочуть заборонити вибивати борги в українців. Верховна Рада ухвалила відповідний законопроект у першому читані. Які норми прописані у документі?

Верховна Рада ухвалила в першому читанні проект закону щодо врегулювання колекторської діяльності. Кнопку «за» натиснули 309 народних депутатів. В документі прописані правовідносини, що виникають в процесі організації та здійснення колекторської діяльності. Головна мета - захист прав та законних інтересів боржників від недобросовісних дій осіб, що виступають у ролі посередників між банком та українцем, який має заборгованість. Одна із ключових норм - колекторська діяльність здійснюватиметься за умови отримання відповідної ліцензії. Більш того,  для них встановлюється ряд правил, при недотриманні яких передбачений адміністративний штраф у розмірі до 50 тисяч оподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це приблизно 850 тисяч гривень.
 
Законопроектом пропонується під час організації та здійснення колекторської діяльності заборонити:
 
- здійснювати дії, що посягають на права, свободи та власність фізичних осіб, а також ставлять під загрозу їх життя та здоров'я; 
 
- використовувати вульгарну або нецензурну лексику, використовувати грубий тон розмови, а також вчиняти інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян;
 
- використовувати будь-які інші засоби, які мають характер залякування, в тому числі і погрози;
 
- умисно надавати боржнику неправдиву інформацію, що стосується простроченої заборгованості;
 
- надавати неправдиву інформацію про свій статус, кваліфікацію або професійні повноваження;
 
- введення боржника в оману відносно розміру, характеру та підстав виникнення простроченої заборгованості тощо.
 
Серед заборон передбачені і порушення приватного життя боржника, в тому числі і відвідування його роботодавця або ж вимагання від родичів або інших осіб, пов'язаних з боржниками, взяти на себе виплату заборгованості. За умови ухвалення, відповідний законопроект набуде чинності через шість місяців з дня його оприлюднення.

 

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу