Частные ВУЗы смогут претендовать на госфинансирование - законопроект

12 декабря 2019, 15:43
 

В Україні завжди гостро стояло питання фінансування Вищих освітніх закладів. Верховна рада зареєструвала законопроект, який дає можливість приватним вишам перейти на державне фінансування.

Приватні виші за державні кошти. Законопроектом пропонується фінансувати вищі навчальні заклади через три бюджетні програми . Головна ідея документу – поступовий відхід від державних замовлень. Розподілом буде займатися Фонд загального фінансування вищих навчальних закладів. Формула така: 
 
Пояснювальна записка до законопроекту №2170
 
Гроші між університетами повинні розподілятися відповідно до формули, яку за поданням центрального органу виконавчої влади у галузі освіти і науки має затвердити Кабінет міністрів України. Формула повинна враховувати показники якості роботи установ вищої освіти.
 
Гроші з фонду розподілятимуть між учбовими закладами за конкурсом. Кошти підуть на виплату стипендій, соціальної підтримки студентам. А також, розвиток інфраструктури, інноваційні програми, спільні проекти вишів і наукових установ. У проекті, все це буде гарантуватися Державою.
 
Володимир Бахрушин член Національної команди експертів реформування вищої освіти
 
Ефективна формула розподілу бюджетних коштів є важливим фактором успіху університету. Втім, варто розуміти, що формула може бути ефективна лише за наявності коштів, які розподілятимуться за цією формулою. Наявність необхідних коштів більше залежить від загальних доходів держбюджету і від стану економіки, ніж від записів про ті чи інші витрати в законі про вищу освіту.
 
Загалом на фонд розвитку вищих навчальних закладів у держбюджеті на 2020 рік закладено 250 мільйонів гривень. В установі зазначають, університети повинні обрати для себе основний вектор діяльності – тільки навчання студентів чи навчання разом з науковою діяльністю. При розподілі коштів буде враховуватися у першому випадку – критерії, які говорять про якість освіти. У другому – про показники наукової діяльності. Фахівці фонду підсумували, такі зміни, у разі їх реалізації повинні розширити автономію та свободу вишів. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу