В Украине может подорожать стоимость электроэнергии с 2020 года

19 ноября 2019, 15:09
 

Електроенергія в Україні може здорожчати. Так Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг України пропонує підняти для Укренерго тариф на 36%. Остаточне рішення повинні ухвалити на засіданні профільної комісії. У разі якщо вони підтримають таку ініціативу, то вартість електроенергії зросте вже з 1 січня 2020. За нею може подорожчати ще один енергоносій - блакитне паливо. Незважаючи на хороші запаси у сховищах, яких має вистачити до кінця опалювального сезону, вартість газу все ж для населення може вирости. Серез основних причин, від яких відштовхуються експерти: підвищення цін на газ на світових ринках, а також повна незрозумілість щодо перемовин України та Росії у питаннях транзиту в ЄС.  
 
Кожен з показників залежить від ринкової кон'юнктури. Тому з настанням холодів, коли ціна газу в Європі традиційно зростає, вона буде змінюватися і у нас. Масштаби зміни цін будуть визначатися європейської ціновою динамікою.
 
Більше того, з 1 січня 2020 року регульована ціна на газ для населення буде відповідати ціні для українських комерційних споживачів. Такі зобовязання Україна має виконати в рамках меморандуму з Міжнародним валютним фондом.
 
Валентин Землянский Директор энергетических программ Центра мировой экономики и международных отношений НАН Украины 
 
Населення в основному оплачує газ за фактом споживання, тому йде постоплата. Це означає, що взимку 2020 року ціна для населення може стати більше на 800-1000 гривень за тисячу кубометрів у порівнянні з цінами листопада. І таким чином цінова політика на "блакитне паливо" для населення може наблизитися до розцінок на газ для промислових споживачів.
 
Тарифи на опалення, гарячу воду, електроенергію для населення, вважають чинвники, можуть залишитися незмінними до кінця опалювального сезону. Оскільки новий рівень цін встановлює Нацкомісія з держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг. А на питання підняття тарифів держрегулятору потрібно мінімум півтора місяці. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу