Какие изменения ждут украинских учителей в заложенном бюджете на 2020 год

15 ноября 2019, 14:22
 

На українських освітян чекають зміни. Вони закладені у Державному бюджеті на 2020 рік. Це, перш за все, відіб'ється на зарплаті вчителів.

На українських освітян чекає підвищення заробітної плати. Зарплата педагогів виросте на дев'ять відсотків. Саме такі зміни Верховна Рада заклала у проект бюджету на 2020 рік. На прикладі попередніх років, молодий вчитель у середньому отримував п’ять з половиною тисяч гривень, досвідчений співробітник – близько восьми тисяч гривень. З урахуванням підвищення, для вчителів з невеликим досвідом заробітна плата складе майже шість тисяч гривень, для вчителів зі стажем тридцять років – до майже дев’яти тисяч гривень. Також у змінах до закону передбачається:
 
Проект Державного бюджету на 2020 рік
 
Молоді вчителі зі стажем до 10 років в кінці року отримають виплату в розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року - майже 21 тисячу гривень. В цілому передбачається, що таку додаткову виплату отримають 73,9 тисяч педагогів.
 
Також у Державному бюджеті на 2020 рік, зменшено суму на обслуговування державного боргу. Як зазначає міністр фінансів Оксана Макарова, це стало можливим завдяки політиці щодо заміщення іноземного боргу внутрішнім і поступовим здешевленням держборгу.
 
Оксана Маркарова міністр фінансів України
 
Через рік-два борг перестане бути взагалі проблемою України, ми будемо з ним працювати так само, як і інші країни. Саме для цього ви схвалили професійне управління боргом через деполітизоване агентство з управління держборгом.
 
Кабінет Міністрів України планує до 2024 року скоротити відношення державного боргу до валового внутрішнього продукту до 40 відсотків, йдеться в програмі діяльності Уряду. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу