В Украине запретят пластиковые пакеты и за их распространение будут штрафовать

13 ноября 2019, 14:17
 

В Україні заборонять пластикові пакети. Більше того, за їх розповсюдження та схиляння купити - штрафуватимуть.

Законопроект про обмеження обігу пластикових пакетів на території України ухвалили парламентарі за основу. Заборонено буде розповсюджувати їх у магазинах та ресторанах. А саме:
 
а) надлегких пластикових пакетів (деякі пакети дозволені для як первісна упаковка для пакування та транспортування свіжої риби і м'яса, сипучих продуктів, льоду);
б) легких пластикових пакетів;
в) оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.
 
Дозволять застосовувати лише пакети, що розкладаються. Працівникам роздрібної торгівлі та ресторанів  заборонять будь-яким чином схиляти споживачів до придбання пластикових пакетів. Суб'єкт господарювання матиме за свій рахунок їх утилізувати. Порядок накладання штрафів встановлять у Кабміні.
 
За розповсюдження легких і надлегких пакетів, а також за оману споживача шляхом пропонування оксорозкладного (оксобіорозкладного) пакету під виглядом біорозкладного Держспоживслужба накладатиме на суб'єктів господарювання штраф у розмірі від 1 700 до 8 500 грн. Штраф за схиляння споживачів до купівлі пластикових пакетів заплатить і працівник (від 1 700 до 8 500 грн).
 
Пропонують також доповнити документ статтею про відповідальність за порушення правил маркування біорозкладних пластикових пакетів. Такі дії тягнутимуть за собою штраф на посадових осіб та фізичних осіб-підприємців від трьох тисяч чотирьохсот гривень до майже дванадцяти тисяч з конфіскацією пластикових пакетів. У випадку ухвалення  - закон набуде чинності з дві тисячі двадцять другого року.
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу