32 млн. грн. незаконной соцпомощи выявило Минсоцполитики. Деньги хотят вернуть в бюджет

23 октября 2019, 13:56
 

32 мільйони гривень соціальної підтримки малозабезпеченим сім’ям були отримані неправомірно. Це виявилось у ході перевірки, яку проводило Мінсоцполітики за сприяння Світового банку. З"ясувалось, що громадяни надавали недостовірні данні при зверненні на призначення соцдопомоги і от у результаті - зайві витрати з держбюджету. Тепер постало питання як повернути гроші у державну скарбничку.

Під ретельний аудит потрапили отримувачі соціальної допомоги. В Україні відбулася масштабна перевірка з достовірності наданих ними документів на призначення соцпідтримки. Зокрема, можливе одночасне отримання одного виду соцдопомоги в різних місцях, доходи і витрати, наявність майна і здійснення вартісних покупок. І у підсумку фахівці виявили низку порушень, на 32 мільйона гривень. 
 
Найпоширеніші види порушень:
 
- приховування відомостей про доходи членів сім’ї,
 
- недекларування транспортних засобів, а також об’єктів нерухомості – квартир, земельних ділянок (у тому числі паїв) – та коштів, отриманих від здачі їх в оренду.
 
У низці випадків йдеться про суми в тисячі гривень, які були неправомірно отримані за декілька років надання соціальної допомоги. Наразі вирішуються питання про повернення коштів до бюджету, що дасть змогу спрямувати їх на підтримку тих, хто цього справді потребує. 
 
 
У рамках проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України", який здійснюється за підтримки Світового банку, це вже друга перевірка. Під час першої, торік, було виявлено понад 70 тисяч випадків порушення, зокрема з боку спеціалістів місцевих органів соцзахисту. В результаті їх усунення до держбюджету повернулося майже 5 мільйонів гривень. Але разом з тим були виявлені і факти недоплат ОДЕРЖУВАЧАМ, які мали законне право на кошти державної підтримки. Їм навпаки сплатили понад мільйон гривень. Тепер Мінсоцполітики, підсумовуючи досвід проведених аудитів, закликає всіх відповідально декларувати відомості про себе. Особливо, кажуть, це на часі зараз для отримувачів житлових субсидій у зв’язку з початком опалювального сезону. 
Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу