В Харькове презентовали Кластер неформального образования

2 октября 2019, 13:39
 

Сучасна професія та навички, що допоможуть бути людині на гребені хвилі, як зараз так і через 30 років. У Харкові презентували Кластер неформальної освіти.

"Kharkiv EDU Cluster". У Першій столиці першими в Україні хочуть створити тренд неформальної освіти. Аби він став затребуваним та популярним і не складався тільки з курсів особистісного зростання. Справа в тому, кажуть автори проекту, що без цього тренду ринок праці буде не заповнений компетентними фахівцями. В основу Кластера покладено навички 21 століття, затверджені ООН. Це саме ті навички, що будуть затребувані через 30 років, у 2050 році.
 
Олексій Чубаров директор Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту
 
На сейчас есть два направления в образовании - классическое и неформальное, либо альтернативное. Классическое - это база, неформальное - это те дополнительные навыки и умения, которые понадобятся людям для трудоустройства, для того чтобы они сейчас были "на гребне волны" и соответствовали современным вызовам, которые бросает им общество и рынок труда. Соответственно Кластер неформального образования должен помочь тем людям, которые нуждаются в знаниях получить их. Но не классическим путём, а альтернативным, неформальным. При помощи курсов, форумов, лекций, семинаров и так далее. Мы хотим это всё объединить, мы хотим составить общую базу, привлечь как можно больше партнёров, для того чтобы люди могли получить наиболее качественную и востребованную услугу. 
 
Також, додає Олексій Чубаров, було створено сайт, де кожен бажаючий зможе пройти щось накштал тестування та знайти організації, що допоможуть у вивченні тієї чи іншої сучасної професії. В ході презентації була представлена програма "EDU школа". Проект, що підготовлений спільно з Департаментом освіти. Це неформальна програма факультативних майстер-класів, тренінгів в загальноосвітніх установах.
 
Ольга Чичина засновник Кластера неформальної освіти, депутат Харківської міської ради
 
Мы собрали 12 партнёров, это представители образовательных центров, которые занимаются неформальным образованием и они будут заходить в школы с факультативными занятиями, которые касаются навыков 21 века. О чём я говорю - критическое мышление, креативность, дизайн мышления, экологическая и финансовая грамотность, предпринимательство, т.е. 12 самых важных навыков 21 века. Стартует этот проект уже 7 октября во всех школах города Харькова. Они будут разделены по 10 школам, порайонно, где будут пилотировать одно из направлений. 
 
Також на зустрічі було представлено дослідження "Сучасний портрет харків'ян". Мета якого є аналіз світових трендів необхідних навичок, потреб сучасної молоді і підлітків, а також відповідного запиту на ринку праці. В рамках заходу було підписано меморандум про створення Кластера неформальної освіти та співпраці із зацікавленими сторонами.

Подписаться на ТВ-проекты

Поиск по архиву:

ПнВтСрЧтПтСбВс

Выбрать по тегу